Výstavy i program v čítárně budou zahájeny ve čtvrtek. Jako první se posluchačům v 11.45 hodin představí spisovatelka Zuzana Samková s vyprávěním a promítáním veselých zvířátek. Součástí bude křest kalendářů Psi a Kočky na rok 2010. Následovat bude od 13 hodin Beseda s Dášou Hosnejmanovou z Knihovny U Mokřinky v Mokré, jež slaví letos sto dvacáté výročí své existence a díky níž získala malá obec Mokré Cenu hejtmana Královéhradeckého kraje v soutěži Vesnice roku. O hodinu později se v čítárně U Čerta objeví opět Zuzana Samková, tentokrát s povídáním O pohádkové zemi na rovníku - Equadoru.

Program bude následovat i další dny. Páteční den bude patřit Zuzaně Samkové, která bude v 10.30 hodin povídat o světě zvířat ze tří kontinentů. „Program je doprovázen typickou hudbou a živým vyprávěním autorky a bude spojen s křtem jejích kalendářů zvířat pro rok 2010,“ zvou organizátoři. Od 14 hodin se pak příchozí mohou těšit na povídání o neuvěřitelné cestě plné dobrodružství za úžasnými zvířaty, pandami velkými i pandami červenými, do téměř mystické přírody. Bude následovat autogramiáda její knihy Pandy z Chengdu a křest nového kalendáře Svět gejzírů hor a vod na rok 2010.

Ani v sobotu nebudou návštěvníci ochuzeni o zajímavé povídání známé cestovatelky a spisovatelky Zuzany Samkové. Od 10 hodin bude na programu Cesta snů: za medvědy kodiaky, lososy a neuvěřitelnou přírodou Aljašky a Yukonu až do Arktidy, dalekého severu a země Eskymáků. Promítání bude doplněno typickou hudbou a živým vyprávěním autorky. Bude následovat autogramiáda knihy Míša z Aljašky a křest dalšího nového kalendáře amerických hor Rocky Mountains na rok 2010.

O hodinu později pak bude Olga Szymanská, básnířka a členka Umělecké besedy, předčítat verše ze svých sbírek Znamení torza a Návraty. Od 14 do 15 hodin bude Tanya Kejvalová povídat o knihách, esoterice a radosti ze života.

Každoročně je na Polabském knižním veletrhu udělována Cena za mimořádný přínos pro českou literaturu. V minulých letech byla tato cena udělena Jiřímu Žáčkovi nebo Marii Kubátové. Letos bude Cena Polabského knižního veletrhu za mimořádný přínos pro českou literaturu udělena spisovateli Jiřímu Stránskému. Výstaviště je otevřeno do neděle od 9 do 17 hodin.