Z úspěchu seriálu má pochopitelně velkou radost. „Předávání Emmy jsme sledovali společně s ostatními, kdo se podíleli na vzniku #martyisdead, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních opatření. Mall.tv to celé vysílala v on-line přenosu. Ta sdílená radost, když vyhlásili #martyisdead jako vítěze, byla úžasná. Je to pro mě zážitek na celý život. Moc si vážím práce na tomhle skvělém projektu.“ řekl Deníku mladý herec.

Matěj Havelka si zahrál jednu z hlavních rolí v seriálu #martyisdead, který získal cenu Emmy.Zdroj: archiv Matěje HavelkySeriál #martyisdead vznikl ve spolupráci s odborníky na internetovou bezpečnost. V osmi dvanáctiminutových dílech vypráví o otci, který se na vlastní pěst pustí do vyšetřování smrti svého patnáctiletého syna Martina. Když se přihlásí do jeho facebookového účtu, zjistí, že si mladík delší dobu psal s neznámým člověkem skrytým za profilem půvabné dívky, který ho systematicky vydíral. Matěj Havelka si zahrál roli Martinova spolužáka Kryštofa.

K seriálu poskytl Matěj Havelka televizi i krátký rozhovor, v němž mimo jiné uvedl, že on sám se se šikanou v souvislosti se svou osobou nepotkal. „Nikdy jsem nikoho nešikanoval a nikdy jsem šikanován nebyl,“ uvedl v souvislosti s tématem seriálu. Ve virtuálním světě však už má zkušenost s nepříjemným obtěžováním. „Byl to stalker, který po mě chtěl hodně divné věci,“ připustil mladý herec. Téma kyberšikany jej zaujalo. „V jiných seriálech ani filmech se o tomto tématu příliš nemluví,“ soudí.

Mladého nymburského herce zná mladší i dospělé publikum. Vystupuje v řadě pořadů na kanálu České televize Déčko. Byl například jedním z kriminalistů v seriálu Kriminálka 5.C. Vysloužil si dvakrát také nominaci na Cenu Františka Filipovského udělovanou za vynikající dabérské výkony. Daboval například Josku v oceňovaném filmu Nabarvené ptáče. Hlas propůjčil i mladšímu Sheldonu Cooperovi z Teorie velkého třesku v seriálu o jeho dospívání Malý Sheldon. Namluvil i českou verzi knihy Malý princ. Několik rolí si zahrál i v seriálech na komerčních televizích.