Rok se sešel s rokem a poblíž koupaliště Jezero v sobotu přesně v poledne vypukne další ročník hudebního festivalu Barvy léta. Vzhledem k vzrůstajícímu zájmu fanoušků se uskuteční na louce u Jezera, nikoliv v cípu areálu koupaliště.

Hlavní hvězdou jsou bezesporu už tradiční Tři sestry. Ti jsou zaručenou úspěšnou tutovkou festivalu už několik let.

„Z dalších taháků kromě Sester můžu jmenovat například slovenskou skupinu Horkýže Slíže, Vypsanou fixu, E!E, Mňágu & Žďorp nebo kubánskou kapelu Son Caliente. To je pro návštěvníky lahůdka na závěr festivalu,“ uvedl za organizátory Pavel Martínek.

Mezi rockovými skupinami se objeví stejně jako v loňském roce miláček festivalů, písničkář Jaroslav Uhlíř.

Podle organizátorů je letošní dramaturgie Barev nejsilnější ze všech dosavadních ročníků. Brány festivalového městečka se otevřou v 11 hodin.

Předprodej pro místní hudební fanoušky je stále zajištěn v Kulturním a Informačním centru na prvním zámeckém nádvoří nebo v Baru Mosquito přímo na Jezeře. „Lístky prodáváme už od června, kdy platila zvýhodněná cena. Vstupenky jsou a budou k dostání do pátku,“ řekla Vlasta Dostálová z KICu.
Festival Barvy léta si už vybudoval dobrou pozici mezi atraktivními letními festivaly jako je třeba Keltská noc v Harrachově či Natruc v Kolíně.

A jak se na festival těší diváci a příznivci jednotlivých skupin?

„Chodím na Barvy prakticky každý rok, chystám se i teď. Nejvíc se těším na Tři Sestry a pana Uhlíře. On je takové milé zpestření. Uvolnění po rockových kapelách,“ řekl Poděbraďák Pavel Vlasák.

Hlavní organizátor festivalu Barvy léta Pavel Martínek: Kubánská kapela hraje taneční muziku jako ze seriálu o majoru Zemanovi

Barvy léta se stěhují o pár desítek metrů dál. Proč?

Je to vhodnější lokalita. Z areálu Jezera jsme se přesunuli na louku. Festival se rozrůstá a letos očekáváme návštěvu tak 3 až 4 tisíce lidí.

Na jaké kapely nalákáte diváky?

Tak hlavním tahákem jsou již poněkolikáté Tři sestry, které letos slaví 23 let od založení. V rámci koncertu vystoupí jako host člen vlastní kapely, a to Fanánek. Ten totiž poropaguje svou sólovou desku Jevany.

A co kubánská kapela Son Caliente?

Z té mám ohromnou radost. Je to bombónek na závěr celého letošního festivalu. Hrají typickou kubánskou taneční muziku. Takovou, kterou mohou televizní diváci znát ze seriálu 30 případů majora Zemana z dílu Rukojmí z Bella Vista. Doufám, že akustičtí Son Caliente roztančí přítomné. Jsou opravdu skvělí. Po Barvách zahrají ještě na festivalu Keltská noc.

Co nabídne festival ještě kromě hudby?

K dispozici bude spousta různých atrakcí a adrenalinové sporty. Zásadní je ale na takovémto fesťáku hudba. A hlavně lidi, kteří se tu rádi po roce potkají a dobře se pobaví při muzice.