Úterý 12. května

Travesti shov v divadle

Nymburk/ Hálkovo divadlo v Nymburce zve v úterý 12. května na travesti show Královny noci. Začátek je v 19.30 hodin.

Středa 13. května

Taneční soubor se představí v kulturním domě

Čelákovice/ Taneční soubor Za okny se představí v kulturním domě ve středu 13. května. Dopolední představení od 9 a 10.45 hodin je pro základní školy, od 19.30 pak může do kulturního domu vyrazit veřejnost.

Koncert ZUŠ Na Kovárně

Poděbrady/ V divadle Na Kovárně se ve středu 13. května koná absolventský koncert ZUŠ. Začátek v 19 hodin.

Čtvrtek 14. května


Josef Dvořák Na Kovárně

Poděbrady/ S Pydlou v zádech, představení s Josefem Dvořákem a Markétou Hrubešovou bude k vidění ve čtvrtek 14. května od 19.30 hodin v divadle Na Kovárně.

Vítěz X Faktoru Jiří Zonyga zazpívá v Kolíně

Kolín/ Městský společenský dům v Kolíně čeká ve čtvrtek 14. května další hudební událost – na turné ke své první desce se v něm zastaví historicky první vítěz televizní soutěže X Faktor, původně řidič kamiónu Jiří Zonyga. „Snažím se dělat program pestrý a kromě zavedených jmen tuzemské hudby zvát i ty, které se náhle objeví. A právě Jiřího Zonygu při soutěži provázel ohromný zájem veřejnosti,“ vysvětlil ředitel společenského domu Zdeněk Hejduk. Jiří Zonyga, který si počátkem května dokonce zazpíval v ostravské ČEZ Aréně před legendárními Deep Purple, přijíždí s nově vydanou deskou produkovanou Michalem Dvořákem, bývalým hráčem na klávesy v kapele Lucie a Jiřím Janouchem, kytaristou Anny K. Album obsahuje nejen autorské písničky interpreta, ale i dvě skladby Vlasty Redla včetně Husliček, s nimiž Jiří uchvátil televizní publikum a také lidovku, zahranou ovšem s akustickými kytarami. Coby předkapela koncertu, který začíná ve 20 hodin, se představí místní rocková parta Sorry.


Nymburské Dny B. M. Černohorského pokračují

Nymburk/ Koncertem v chrámu sv. Jiljí pokračují ve čtvrtek 14. května Nymburské Dny B.M. Černohorského. Od 19 hodin vystoupí pěvecký sbor Hlahol Nymburk a Univerzitní sbor ze Salt Lake City z Utahu.


Večer s Tomášem Sedláčkem

Poděbrady/ Večer Ekklésia s členem NERVu (Národní ekonomické rady vlády), někdejším poradcem prezidenta Václava Havla, učitelem ekonomie, autorem knihy Ekonomie dobra a zla, Tomášem Sedláčkem se koná ve čtvrtek 14. května v sále Českobratrské církve evangelické v Poděbradech. Začátek je v 19 hodin.

Pátek 15. května

V kostele zazní hudba i mluvené slovo

Městec Králové/ Zastavení v čase i prostoru hudbou i slovem se koná v pátek 15. května v kostele sv. Markéty v Městci Králové. Vystoupí smíšený sbor sv. Cecílie Poděbrady, recitace se ujme Rudolf Kvíz. Začátek je v 18 hodin.

Vyprávění o moři, o zemi a o lidech v Nymburce

Nymburk/ na cestopisnou přednášku Sedm let cesty k lidem mohou zájemci vyrazit v pátek 15. května do Komunitního, volnočasového a vzdělávacího centra skautského střediska Krahujec v Tyršově ulici. Vyprávět bude Jiří Albrecht. Začátek je v 19 hodin.

Na Loučeni vystaví trofeje

Loučeň/ Městský úřad Nymburk, Poděbrady, Lysá nad Labem a Myslivecké sdružení Podlesí Loučeň zvou širokou veřejnost na výstavu trofejí spárkaté zvěře, která se koná v kulturním domě na Loučeni ve dnech 15. – 17. května. Výstava bude otevřena v pátek a sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli od 8 do 11 hodin.

Travesti show v Městci

Městec Králové/ Lidé mohou v pátek 15. května vyrazit do kulturního domu v Městci Králové, kde se koná travesti show. Začátek je ve 20 hodin.

Diskotéka v kulturním domě

Nymburk/ V pátek 15. května ve 21 hodin odstartuje v nymburském kulturním domě diskopárty. Příznivci DJ Jedly vzpomenou na 25 let jeho působení na Nymbursku a chybět nebude ani půlnoční překvapení.

Slavnost začne zatloukáním májek

Kostelní Lhota/ Sbor dobrovolných hasičů v Kostelní Lhotě pořádá Staročeské máje. Tradiční akce začne už v pátek 15. května v 15 hodin zatloukáním májek za doprovodu kolínské hudební skupiny Starostova dvanáctka. „Hlavním dnem lidové slavnosti je sobota 16. května. Ve 12 hodin bude zahájen průvod celou obcí, opět za doprovodu dechovky Starostova dvanáctka. Kolem 18 hodiny bude na veřejném prostranství v centru obce vynesen rozsudek nad májovým králem. Slavnost vyvrcholí ve 20 hodin v areálu restaurace Na růžku, právě tady začne ve 20 hodin májová taneční zábava. K tanci a poslechu hraje známá nymburská kapela Pohoda. Vstupné na celý sobotní program činí 60 korun za osobu,“ uvedla starostka Kostelní Lhoty Svatava Vronská.

Rocková divoženka Texas Terri vystoupí v pátek v Biker´s klubu

oděbrady/ Po Adamu Bombovi je tu další akvizice ze Spojených států, která pokoří lázeňské město. Bývalá striptérka a rebelka Texas Terri to rozbalí v pátek 15. května od 20.30 hodin v Biker´s klubu v Paroubkově ulici. Koncert americký divy je očekáván coby vrcholné číslo jarního programu. Terri je směsí britského punku konce 70tých let, Iggyho Popa a The Exploited. Jablonečtí Muerti celou akci zahájí.

Sobota 16. května

Nymburskem se budou prohánět kabriolety

Nymbursko/Již popáté se koná mezinárodní sraz kabrioletů. Sraz bude probíhat od 15. do 17. května v kempu Golf v Poděbradech. A v sobotu 16. května se na úžasnou podívanou může těšit i veřejnost. V 10 hodin vyrazí vozy z kempu a pojedou směr Písková Lhota Kostelní Lhota, Sadská, Velenka, Strarý Vestec. Dále budou kabriolety pokračovat na litol, Lysou nad Labem a pak dále do Milovic. „V obci Milovice je naplánována půl hodinová přestávka kde chceme předat sponzorský dar dětskému domovu Milovice. Dále budem pokračovat směrem na Zbožíčko, Straky, Krchleby, kde kolmo přejedeme silnici č.38 směrem na Patřín, Loučeň, Mcely, Sovenice, Bošín, Křinec,“ uvedl za organizátory Jindřich Kuchta. Přes Hrubý Jeseník, Oskořínek, Bobnice dojedou kabriolety do Nymburka. Kvůli velkému počtu účastníků, však pořadatelé museli zrušit plánovanou zastávku na nymburském náměstí. Kabriolety tak budou k vidění až v Poděbradech na kolonádě zhruba od 13. hodiny. Pak se účastníci vydají zpět do kempu, kam od 14 do 17 hodin dorazí nymburští hasiči, kteří předvedou na modelovém autě zásah při autonehodě. Majitelé kabrioletů navštíví i dálniční policisté z Poříčan, kteří jim předvedou novou techniku – VW Passat a motorku.

Máje vyvrcholí tancem na hřišti

Sány/ Tradice Staročeských májů nebude v Sánech porušena ani letos. Přípravy na víkendovou slavnost začnou už ve čtvrtek 14. května, kdy bude pokácen vysoký smrk na hlavní Máj zvanou Král. „Věřím, že se do akce zapojí hasiči, fotbalisti a další občané. V pátek se budou kácet a zdobit malé májky, ty se potom rozvezou po obci k domkům, kde bydlí svobodné dívky. Celkem „májovníci“, tedy tanečníci, tanečnice a další pomocníci umístí po obci kolem stovky stromků,“ uvedl sánský starosta Václav Macura. Hlavní Máj bude postavena v sobotu 16. května v 8 hodin na sportovním hřišti. Tradiční průvod obcí s dechovkou začne v pravé poledne a nejprve zamíří ke starostovi, který slavnost oficiálně zahájí. Krojovaní tanečníci potom pokračují po připravené trase od domu k domu. „Máje vyvrcholí kolem 18 hodiny na hřišti. Hlavním bodem programu bude taneční vystoupení, návštěvníci oslav se mohou těšit na Českou a Moravskou besedu. Ve 20 hodin zde začne májová zábava za doprovodu dechovky Polabanka Josefa Petráška,“ doplnil Václav Macura.

Sobotní pohádka v divadle

Nymburk/ Na pohádku Kubovo štěstí mohou v sobotu 16. května vyrazit nejen děti do Hálkova divadla. Představení začíná v 14.30 hodin.

Finále Miss Polabí

Poděbrady/ V divadle Na Kovárně se v sobotu 16. května od 17 hodin koná finálový večer s vyhlášením výsledků Miss Polabí 2009.

Muzejní noc v Rožďalovicích a Lysé nad Labem

Rožďalovice, Lysá nad Labem/ Na muzejní noc mohou lidé vyrazit v pátek do Lysé nad Labem. Na programu bude od 18 do 22.30 hodin prezentace osobnosti Bedřicha Hrozného – rozluštitele chetitského jazyka, ale také ochutnávky blízkovýchodních jídel, poznávání předmětů nebo virtuální návštěva chetitských lokalit. V rámci muzejní noci proběhne v sobotu 16. května od 18 hodin v Galerii Melantrich v Rožďalovicích slavnostní vyhlášení Rožďalovic městem. Představí se sběratelé pohlednic, na programu bude také projekce starých kronik.

Mezinárodní závody dogfrisbee v Nymburce

Nymburk/ Na hřišti u hasičárny se v sobotu 16. a v neděli 17. května konají mezinárodní závody dogfrisbee. Začátek je v 9 hodin.

Prohlídka policejní stanice v Milovicích

Milovice/ Policie České republiky a Mateřské centrum Milovice v sobotu 16. května pořádají prohlídku policejní stanice. Od 13.30 do 17 hodin bude na programu prohlídka policejní stanice Milovice, prohlídka policejního vozu s radarem, ukázka výstroje pořádkové jednotky, ukázka práce psovodů nebo pyrotechnici. Prohlídka se koná na parkovišti obvodního oddělení v ulici Armádní.

Festival Mezilesní mejdan se koná v sobotu v hospůdce na Břístvi

Břístev/ V hospůdce na Břístvi u Rožďalovic se v sobotu od 16 hodin koná rockový festival Mezilesní mejdan. Vystoupí na něm například skupiny DKV, Mixlevpixle, Nenie, nebo Číčou proti zdi.

Pupkáči a SO pokřtí v kulturáku své nové desky. Přijede i Magor!

Nymburk/ Rockové kapely Práva pupku a SO pokřtí od 19.30 hodin v sobotu v nymburském kulturáku své aktuální desky Pořád jsem na cestě k tobě a Lidské státy. Popřát přijdou ještě skupiny Nový hrábě a Sine Nomen. Pozvání přijali i vzácní hosté – undergroundová písničkářka Dáša Vokatá a básník Ivan Martin Jirous, zvaný Magor.

Mateřské centrum Parníček chystá na sobotu v Lysé Barvičkový den

Lysá nad Labem/ Aktivní centrum Parníček připravilo na sobotu pro děti Barvičkový den. V areálu centra v Čechově ulici čeká od 15 hodin na děti i dospělé spousta her a zábavy. „Děti budou například třídit balónky podle barev nebo vybarvovat omalovánky,“ uvedla Lenka Horváthová z Parníčku. Pokud nebude přát akci počasí, přesouvá se na neděli ve stejný čas.