VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.11.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

30.10.2017

KRÁTCE: Vánoce v Kersku už začaly

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

29.10.2017

FOTO: Muzikanti oslavili státní svátek

Pátek - Sobota v Pátku byl název festivalu, který se konal v Pátku. Kolem stovky posluchačů si přišlo užít hudbu několika místních kapel a písničkáře Pavla Dena.

26.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

24.10.2017

Festival oslaví kytarovou hudbu a vznik republiky

Pátek – Sobota v Pátku. Tak se jmenuje hudební festival, který se chystá na nastávající sobotu, která bude zároveň státním svátkem. Festival se koná v hostinci Na návsi v Pátku u Poděbrad. „Přijďte s námi oslavit den vzniku Československa poslechem českých kapel a interpretů!“ lákají pořadatelé na sociálních sítích. 

23.10.2017

FOTO: Na benefičním koncertu pro nemocnou dívku vybrali 46 tisíc

Nymburk - Koncert pro Karolínku sledovalo v pátek večer zaplněné nymburské kino Sokol. Na dobročinném koncertu se představila kapela Vanua2, projekt Circus Ponorka a děti z dětských sborů Cansonetta a Žabky působících při ZUŠ v Nymburce. 

20.10.2017

KRÁTCE: Rumcajs se vrací na loučeňský zámek

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

18.10.2017

OBRAZEM: Poděbradský Kvítek oslavil pětadvacetiny

Poděbrady - Už 25 let funguje na Základní škole Václava Havla pěvecký sbor Kvítek, v němž se za tu dobu vystřídaly stovky malých i větších zpěváků. Kvítek má za sebou i mnoho zahraničních vystoupení. Na slavnostní koncert a výstavu kronik od roku 1992 se přišlo podívat několik set bývalých členů, mnozí už se svými ratolestmi, i věrných posluchačů. Vedoucí sboru Věra Froňková, dlouholetá učitelka školy, připravila se svými kolegy a členy sboru krásný hudební zážitek. 

17.10.2017

Páteční Koncert pro Karolínku pomůže desetileté nemocné dívce z Oskořínka

Nymburk – V kině Sokol se už tento pátek uskuteční benefiční koncert na podporu desetileté Karolínky Hájkové z Oskořínka.

15.10.2017

OBRAZEM: V Koutech pokřtili významnou knihu

Kouty - Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka je název knihy, kterou v pátek slavnostně pokřtili v Koutech. Knihu vydalo nakladatelství Ivana Ulrycha Vega-L Nymburk, jeho editace se ujal historik František Dudek.

15.10.2017

OBRAZEM: Na Maxima se vybralo přes 17 tisíc korun

Lysá nad Labem - Za krásného sobotního počasí se na náměstí Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem konal další ročník dobročinného Řemeslného jarmarku. Tentokrát pořadatelky z Fajn spolku vybíraly na nemocného Maximka z Kostelce nad Černými lesy. "Na Maximka se vybralo rekordních 17 137 korun. Moc děkujeme všem. Byl to báječný den plný spokojených a usměvavých lidí," zhodnotila akci Johana Součková z Fajn spolku.

15.10.2017

OBRAZEM: Cyklisté uzavřeli sezonu společenskou jízdou

Nymburk - Kolem osmi set cyklistů se vydalo po trase už tradičního Cyklozavíráku, tedy akce, která uzavírá cyklistickou sezonu. Jindy akce navštívená jen desítkami lidí měla kvůli nádhernému počasí masový charakter. Hlavní pořadatelé z nymburského pivovaru mohli být spokojeni. Každý z účastníků dostal malý dárek.

13.10.2017

Z posvícení a Soundtracku se soupeři nestanou

Nymburk, Poděbrady – Dvě největší města regionu zažijí neuvěřitelný víkend. Konání dvou nejmasověji navštěvovaných kulturních akcí v obou městech totiž na příští rok připadlo na stejný termín. Nymburské posvícení i poděbradský festival filmové hudby Soundtrack se uskuteční v prvních dvou zářijových dnech.

12.10.2017

Ochotníci rozdávali radost u krajanů v Chorvatsku

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Posedmé v posledních jedenadvaceti letech zavítal libický divadelní spolek Vojan k našim krajanům v Chorvatsku.

12.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

11.10.2017

KRÁTCE: Olympic hraje na výstavišti

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.10.2017

KRÁTCE: Jarmark pomůže Maximovi

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

9.10.2017

KRÁTCE: Cyklozavírák ukončí sezonu

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

4.10.2017

Hendikepovaná malířka léčí svou malbou

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Výstavu obrazů mladé malířky Petry Veselé, která se musela poprat s nepříjemnými následky úrazu, mohou Nymburáci zhlédnout v kavárně Strejda Burger na Palackého třídě.

2.10.2017

OBRAZEM: Slavící sbor vydal mozartovské album

Poděbrady - Už dvacet let funguje Pěvecký sbor Gymnázia Jiřího z Poděbrad. Ten koncertuje živě nejen po celé republice, ale má za sebou i úspěšné zájezdy do některých evropských zemí. 

30.9.2017

Malířka hledá svými obrazy krásný čas. A nachází jej i pro druhé

Kersko /FOTOGALERIE/ – Lesní ateliér Kuba hostil do konce září výstavu nadšené amatérské malířky Dagmar Hartmannové nazvanou Hledání krásného času. Už sám název prozrazuje, jakou náladu vyvolávají v návštěvnících autorčiny obrazy, převážně krajiny a zátiší.

29.9.2017

Kam vyrazit za kulturou?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

27.9.2017

OBRAZEM: Kaple zažila komorní příběh

Nymburk - V mystickém prostředí nymburské kaple sv. Jana Nepomuckého se doslova ze tmy vynořila ojedinělá komorní inscenace s názvem Od Madlenky k Madle, kterou tu představily herečky Hana Strejčková a Vendula Burger. Představení zpracovává formou předmětového, výtvarného a pohybového divadla složité období od roku 1919 do jara 1945. „Zkoumáme téma války, dobré ruce a pomoc bližnímu svému, a proto jsou kostely nebo kaple pro tuto inscenaci jako stvořené,“ uvedla autorka konceptu Hanka Strejčková. 

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2017

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

AKTUALIZOVÁNO
25.9.2017

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

24.9.2017

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Nymbursko - Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy. Už sám název napovídá, že se jedná o prezentaci aktivit lidí na venkově, jejich výrobků i kvality života. Bohužel do dramaturgie programu promluvil v odpoledních hodinách déšť, takže návštěvnost byla letos slabší než v předchozích letech. 

24.9.2017

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Přerov nad Labem - Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.

22.9.2017

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT