VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.2.2018

OBRAZEM: Dobšice tančily při masopustním reji

Dobšice - Medvěd, kominík, dobroty k jídlu i pití, tancování na silnici. To byly průvodní jevy masopustního průvodu, který v sobotu hodinu před polednem vyšel s požehnáním starosty od Muzea Keltů. Přítomné rozehřívala Polabská Blaťanka, ale také něco ostřejšího k pití. Při teplotě kousek nad bodem mrazu tak bylo v Dobšicích hřejivě. Poté, co průvod prošel dům od domu celou obcí, uskutečnil se v místním šenku dětský maškarní ples.

11.2.2018

Kuba Kubikula, Kubula a Barbucha putovali krajem

Nymburk /OBRAZEM/ - Sobotní pohádka pro děti opět zaplnila Hálkovo divadlo. Děti i rodiče se bavili při putování medvědáře Kuby Kubikuly, medvíděte Kubuly a vymyšleného strašidla Barbuchy. Došlo i na zpěv, a tak písnička o klucích z Nemanic rozezpívala i celé hlediště.

11.2.2018

Angličtí hudebníci rozezněli evangelický kostel v Lysé

Lysá nad Labem - Neuvěřitelných 58 hudebníků z britské chlapecké školy Radley College se vměstnalo na improvizované pódium v zaplněném evangelickém kostele v sobotu odpoledne. Svůj koncert začali řízným Slovanským tancem od Antonína Dvořáka.

10.2.2018

Sokolové pořádají ples k výročí

Poděbrady – Sál poděbradské Lázeňské Kolonády a Swiss bude v sobotu 10. března plný sportovců. Koná se zde totiž k výročí 155 let založení poděbradské jednoty sokolské „Sokolský ples“. Ten začne v 19 hodin a bude jej doprovázet živá hudba.

8.2.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

6.2.2018

OBRAZEM: Milovicemi prošly malé masopustní maškary

Milovice - Již po šesté se poslední den před Popeleční středou, kterou začíná čtyřicetidenní půst před velikonočními svátky, sešly děti z milovických školek, aby společně oslavily masopust. Karnevalovou branou prošlo letos 276 dětí v maskách. Oslav se zúčastnil i milovický starosta a poslanec Milan Pour, který si zatančil s masopustním lauferem. Akci uspořádala milovická lesní školka Skřítek.

4.2.2018

OBRAZEM: Pivovarský ples měl jako vždy vyprodáno

Nymburk - Sobotní pivovarský ples v Nymburce zažil hojnou účast. Tančilo se a zpívalo se ve dvou sálech Obecního domu. Nechyběla ani tradiční tombola. Letos se ples konal už po jedenašedesáté.

3.2.2018

OBRAZEM: Vladimír Šoltys četl dětem i dospělým

Nymburk - Nymburské kino Sokol pokračuje v představování zajímavých regionálních osobností. Po spisovateli Jiřím Jelínkovi, který ve svém díle reflektuje celoživotní téma druhé světové války a holokaustu,  četl Vladimír Šoltys v pátek ve foyer nymburského kina ze svých knih Proč má kos žlutý nos a Tajemství kouzelného pírka, v nichž přetavil své ornitologické znalosti do nevšedních příběhů pro děti. Ač žije v Jičíně, jeho ornitologická činnost je situována na Nymbursko, zejména v oblasti Rožďalovicka. Součástí večera byla i malá vernisáž výstavy Šoltysových fotografií, která bude k vidění ve foyer kina do 18. února.

1.2.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

25.1.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

23.1.2018

Sokolové pořádají ples k výročí

Poděbrady – Sál poděbradské Lázeňské Kolonády a Swiss budou v sobotu 10. března plné sportovců. Koná se zde totiž k výročí 155 let založení poděbradské jednoty sokolské „Sokolský ples“. Ten začne v 19 hodin a bude jej doprovázet živá hudba.

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2018

OBRAZEM: Další premiéra Náplavky měla vyprodáno

Lysá nad Labem - V sobotu večer bylo kino v Lysé nad Labem více než plné. Premiéru měla nová divadelní komedie ochotnického souboru Náplavka. Nesla název Poupata odkvétají v máji a pobavila celé generace, od dětí až po jejich prarodiče. Dětem nevadilo, že program sledují vsedě, popřípadě vleže, ze země, jelikož všechna sedadla, včetně přístavků, byla obsazená.

19.1.2018

V motorestu v Kersku natáčel Hřebejk svůj nový seriál

Kersko – Uprostřed kerského lesa, na staré poděbradské silnici leží na samotě motorest Ohio. Zvláštní atmosféra místa se zalíbila režisérovi Janu Hřebejkovi, který si jej vybral do natáčení nového krimi seriálu s názvem Redl. Seriál je situován do 90. let minulého století. 

18.1.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

11.1.2018

Milovickou radnici roztančí charleston

Milovice - Město pořádá v pořadí již třetí reprezentační ples. A vzhledem k tomu, že rok 2018 připomíná mnoho významných událostí moderní historie, především pak 100 let od založení republiky, rozhodla se radnice ples kulturně situovat právě do období první republiky. 

11.1.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

10.1.2018

Blues-rocková stálice Krausberry míří do Lysé

Lysá nad Labem - Seskupení Krausberry zahraje 13. ledna v kině v Lysé v takzvané malé partě. V odhadovaném složení se představí na kontrabas Jiří Kredba, na kytaru Mário Císař a zazpívá Martin Kraus. Písně tak zazní v komornějším a klidnějším duchu, za menšího množství decibelů.

9.1.2018

Ochotníci nabídnou komedii a derniéru pohádky

Libice nad Cidlinou - Na jevišti místního kulturního domu se představí Divadelní spolek Václav z Václavova u Zábřehu. Divákům nabídne komorní příběh, který finský dramatik Bengt Ahlorfs nazval Poslední doutník.

8.1.2018

FOTO: Obrazy v knihovně hýří barvami

Nymburk - První letošní výstavou v nymburské knihovně jsou obrazy místní malířky Dagmar Chramostové. Zdobí tradiční prostory v přízemí a lákají ke zhlédnutí příchozí všech generací. Výstava nese přiléhavý název Techtle mechtle barev a bude k vidění až do konce ledna.

8.1.2018

Knihovna láká milovníky historie

Milovice - Knihovna už nějaký čas pořádá zajímavé přednášky historičky a učitelky Marie Kořínkové. Na její povídání o historii plná nadšení se mohou čtenáři těšit i v letošním roce. První zastávka bude 16. ledna v Mezopotámii. 

4.1.2018

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

28.12.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

21.12.2017

OBRAZEM: Před kaplí se šířilo Betlémské světlo

Nymburk – Už tradiční předvánoční akce, kterou je zpívání skautů, bylo ve středu večer doplněno o rovněž tradiční rozdávání Betlémského světla. To dorazilo do Nymburka už v neděli. Ve středu večer si jej pak zájemci mohli přenést na svoji svíčku a spokojeně v lucerničce odnést domů.

21.12.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

19.12.2017

FOTO: Tvořivá neděle ve skanzenu završila adventní program

Přerov nad Labem - Adventní doprovodný program ve skanzenu v Přerově nad Labem završily nedělní tvořivé dílny a řemesla v bednárně. Návštěvníci mohli vidět, jak pracují různí řemeslníci od kováře, košíkáře až po krajkářku, ale také si mohli sami něco zkusit. Děti zdobily perníčky a vyráběly si ozdoby ze všech možných přírodních materiálů. Především děvčata lákalo vytvořit si svou vlastní mozaiku z drobných sklíček. Zároveň si návštěvníci prohlédli starobylé chalupy, které v předvánočním čase představují adventní a vánoční zvyky našich předků.

18.12.2017

Vánoční koncert nabídl pestrý repertoár

Velenice - Vděčným potleskem vestoje odměnil zaplněný místní evangelický kostel adventní vystoupení Hradeckého komorního tucteta. Skvělý vokální soubor zde vystoupil v posledním desetiletí už poosmé a nabídl posluchačům svůj rozmanitý repertoár. V sobotu odpoledne zde zazněly méně známé české, moravské a slovanské koledy.

18.12.2017

Výstava ve skanzenu představila Vánoce z časů prababiček

Přerov nad Labem - Vánoční výstava nalákala o víkendu do skanzenu stovky lidí.

14.12.2017

Sehrají poetickou komedii o věrnosti a lásce

Libice nad Cidlinou - Zdejší Divadelní spolek Vojan nachystal pro své diváky předvánoční premiéru.

14.12.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

13.12.2017

OBRAZEM: V Mirakulu zpívalo koledy na 400 lidí

Milovice - V milovickém Mirakulu se ve středu večer sešlo asi 400 lidí, aby si společně zazpívali koledy. Dorazily hlavně rodiny s dětmi, které se i přes chladné počasí výborně bavily. Především holčičky potěšila nečekaná návštěva zpěvačky a moderátorky Anny Slováčkové. Ještě před šestou zazpívala několik vánočních písní zahraničních interpretů a pak se přidala k ostatním, aby si společně zazpívali ty klasické české. „Nejradši mám koledu Narodil se Kristus pán, protože miluju scénu v Pelíškách, když zpívají u klavíru a Jindra to tam pokazí. Taky si ráda zazpívám Purpuru, protože mám moc ráda Jiřího Suchého,“ prozradila Deníku oblíbená zpěvačka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT