VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.10.2018

OBRAZEM: Čtveřice Lunetic i po dvaceti letech pobláznila fanynky

Kolín - Pestrý hudební týden v kolínském Městském společenském domě měl rozjásanou tečku druhou říjnovou sobotu – po vystoupení slovenského rapera Kaliho, premiérovém koncertu Honzy Křížka s kapelou, hvězdného dua TV Šlágr Dua Aramis se v sobotu ve stejných prostorách zastavilo pětadvaceti bodové turné ke dvaceti letům existence chlapecké čtveřice Lunetic. 

4.10.2018

OBRAZEM: Folkové Kinoty zažily poprvé poezii

Nymburk - V předsálí nymburského kina Sokol se uskutečnily další Kinoty. Nesly se opět v duchu folkových písničkářů, poprvé se však četla i poezie. Krátkých autorských čtení se zhostila nymburská básnířka Lucie Trejbalová, která by si svou silnou výpověď zasloužila zakonzervovat do sbírky.

2.10.2018

Lesní ateliér představuje Krajinu líbeznou

Kersko /FOTOGALERIE/ - Zbrusu nová výstava nazvaná Krajina líbezná je nyní k vidění v místním Lesním ateliéru Kuba. Představuje se zde dvojice valašských výtvarníků. A shodou okolností se jedná o otce a dceru. Markéta Holišová se zabývá ručním malováním porcelánu a její tatínek Pravoslav Dorda se věnuje keramice a obrázkům kresleným pastelem.

26.9.2018

OBRAZEM: Mladý filmař uvedl v kině svou premiéru

Nymburk - Teprve patnáctiletý filmař Jan Koutek nedávno v nymburském kině Sokol představil svůj dokument s názvem 42! Setkal se s velkým úspěchem hlavně u svých vrstevníků a známých. Pracovat na filmu začal už ve třinácti a velkou inspirací mu byl krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

25.9.2018

Inflagranti rozduněly kapli. Mše ji zase ztišila

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Před několika dny se v kapli odehrála mše za Jana Zedricha. Po ní se konal koncert divoženek Inflagranti. 

23.9.2018

OBRAZEM: Českobrodské posvícení přilákalo spoustu návštěvníků

Český Brod - Tradiční Českobrodské posvícení se koná každý rok týden před svatým Václavem a ani letos tomu nebylo jinak. Na místní náměstí se během týdne sjížděli provozovatelé různých typů pouťových atrakcí, které doslova zaplnily centrum Českého Brodu.

20.9.2018

Lákadlem víkendu jsou hlavně památky

Střední Čechy – Nechat si ujít byste neměli program na některém z hradů či zámků, radí před víkendem Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

17.9.2018

Červeným vínem naoko pokřtili knihu o Nymburce

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V rámci Dnů evropského dědictví pokřtili v areálu Starého děkanství autoři s představiteli města novou reprezentativní knihu Nymburk – Královské město na Labi. Ale jen naoko, asi jim bylo líto červeného vína. Nebo knihy. O ní pohovořil hlavní autor Jaroslav Kocourek a také architekt a autor kresleného pohledu na město a řezů některých objektů (pivovar, kostel sv. Jiljí a další) Jaroslav Staněk.

16.9.2018

OBRAZEM: Nymburk zvrchu vypadá jako ledvina

Nymburk - Lidé se mohli v sobotu projít historií města Nymburk. To otevřelo jinak nepřístupné památky jako věž kostela sv. Jiljí, staré děkanství s hradební věží Kaplankou, okresní soud, mlýn Bašta nebo depo.

15.9.2018

Známý malíř Jan Severa pořádal kurz krajinomalby

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Asi jen málokdo nezná malířskou legendu našeho regionu Jana Severu. Nedávno jej místní mohli vidět jako vedoucího výtvarné dílny na Starém děkanství v rámci nymburského posvícení.

4.9.2018

Galerie ožila českým moderním uměním

Poděbrady - Součástí doprovodného programu festivalu filmové hudby Soundtrack byla i slavnostní vernisáž výstavy Forman-Milkov lázeňské Galerii Ludvíka Kuby. Nová expozice představuje dva výtvarníky, jednak sochaře, malíře, designera Stefana Milkova, ale také malíře Pavla Formana.

1.9.2018

Do Nymburka na posvícení přijel král

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Tak jako všechny víkendové akce, i nymburské posvícení poznamenala nepřízeň počasí. Zataženo a občasný déšť však nezabránily stovkám a možná tisícům lidí, aby si užily tradiční akci, která se ovšem letos konala v novém hávu.

31.8.2018

Soundtrack odšpuntovali ďáblové z Čechomoru

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Nejprestižnější kulturní akce letošního léta je v plném proudu. Odstartovala ve čtvrtek odpoledne. Hlavními hvězdami dne byli v mobilní hale u Jezera matadoři z Čechomoru.

30.8.2018

Lákadly víkendu jsou hudba z filmů i snědený koncert. A tanky

Střední Čechy – K bonbonkům, jejichž návštěvu Středočeská centrála cestovního ruchu rozhodně doporučuje, patří akce, jejíž velikost a význam se hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nerozpakuje srovnávat s karlovarským filmovým festivalem: festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

30.8.2018

Kostel v Sadské rozezněl soul a blues

Sadská /FOTOGALERIE/ - Spirituály v netradičním aranžmá, soul, blues a dokonce i flamenco v podání zpěvačky Ireny Budweiserové rozezněly prostor kostela sv. Apolináře v Sadské. 

29.8.2018

Soundtrack přivítá i tanečníky ze Star Dance

Poděbrady - Letošní Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack otevře své brány ve velkém stylu, a to už zítra. Hlavní program nabitý světovými koncertními premiérami velkých jmen hudebního světa podtrhne bohatý doprovodný program pro celou rodinu a zdarma přinese vedle koncertů, filmů či multimédií také řadu dalších aktivit.

27.8.2018

OBRAZEM: Sadské posvícení se vrátilo do starých časů

Sadská - Město tentokrát připravilo ryze staročeské posvícení. Podle ohlasů návštěvníků to bylo jedno z nejhezčích posvícení v Sadské vůbec. Mohli jste vidět například sličné panny a hrdé pány, kteří o ně bojovali. Trubadúry, tanečnice, potulné herce a kejklíře. Vše se odehrávalo na Palackého náměstí před knihovnou, večerní posvícenská zábava venku u sokolovny.

25.8.2018

Na posvícení přijede Masaryk i Přemysl Otakar II.

Nymburk – Poslední prázdninový víkend bude v našem regionu opravdu nevídaným vrcholem léta. V Poděbradech čekají příjezd desítek tisíc lidí na festival filmové hudby Soundtrack. V Nymburce vypukne tradiční posvícení, ovšem tento rok ve zcela jiném a novém hávu.

23.8.2018

Na liteňském zámku se zpívá k poctě Jarmily Novotné

Střední Čechy – Marně se těší na jedinečný hudební zážitek ten, kdo si s rezervací vstupenky nepospíšil. A spoléhal na to, že lístky na páteční koncert, jímž v parku zámku v Litni na Berounsku vyvrcholí pěvecké kurzy trvající od pondělka, obstará na poslední chvíli. Získat už je nelze; kapacita je zcela naplněna.

23.8.2018

Country sletu v Pístech dominoval revival Brontosaurů

Písty - Festival Pístecký country slet se letos na hřišti konal již po sedmé. Hudební přehlídka je zaměřena na country, folkovou a bluegrassovou hudbu. 

22.8.2018

OBRAZEM: Sadská duněla rockovým festivalem

Sadská - Příznivci tvrdé muziky si nenechali ujít 5. ročník hudebního festivalu Rock of Sadská. Ten přilákal na břeh Jezera v Sadské přes tři tisícovky návštěvníků. Pro dvacet čtyři kapel byla připravena dvě pódia, takže se jednalo o hudební maratón jen s krátkými přestávkami pro zvukové zkoušky.

20.8.2018

OBRAZEM: Pátý ročník festivalu Brod 1995

Český Brod - Festival Brod 1995, který se koná jako oslava zrození festivalu Rock for People, se uskutečnil v sobotu v Českém Brodě na atletickém stadionu na kutilce.

18.8.2018

Fotografka Salavová vystavuje pocity

Nymburk - Kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce v současné době zdobí fotografie Kateřiny Salavové. Svůj projekt nazvala Mladá Milovice a má vyjadřovat pohled mladé umělkyně, která chce zmapovat pohnuté dějiny Milovic a zaniklé obce Mladá, aniž by je prožila.

16.8.2018

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jednotlivých scén.

15.8.2018

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči. 

13.8.2018

V kostele zazněly Dvořákovy Biblické písně

Poděbrady - V rámci 22. ročníku kongresu křesťanských esperantistů se uskutečnil v místním evangelickém kostele komorní koncert.

10.8.2018

Při Soundtracku vyroste u jezera hala pro tisíce lidí

Poděbrady – Zřejmě nejprestižnější kulturní akce letošního roku v našem regionu se nezadržitelně blíží. Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack přichystal nejen pro místní řadu překvapení, z nichž některé nyní odkrývá.

8.8.2018

Divadelníci z Libice získali v Hronově Cenu Pavla Dostála!

Libice nad Cidlinou, Hronov - V rámci slavnostního zahájení letošního 88. ročníku festivalu Jiráskův Hronov byla opět udělena Cena Pavla Dostála. Rozhodnutím festivalového výboru se jejím držitelem stal Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou.

6.8.2018

Na výstavě Oty Hofmana nechybí ani kouzelná buřinka Pana Tau

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Kdo by neznal černý deštník a buřinku Pana Tau, vševědoucí Centrální mozek lidstva, nebo roztomilé chobotničky z druhého patra? Výstava s názvem Ota Hofman 90 představuje souhrn všech ikonických děl známého českého spisovatele a scénáristy. Oslavit výročí jeho nedožitých jubilejních narozenin mohou nyní i návštěvníci městské knihovny v Poděbradech, kde je výstava k vidění do konce srpna.

6.8.2018

Výstava představuje cestovatele z Kerska

Kersko /FOTOGALERIE/ – Další známou postavu spojenou s osadou Kersko představuje aktuální výstava v místním Lesním ateliéru Kuba. Její vernisáž se konala o víkendu. Po spisovateli Bohumilu Hrabalovi a malíři Václavu Junkovi představuje další známou osobnost Kerska – Františka Alexandera Elstnera (1902 – 1974), který zde žil, psal knihy a natáčel televizní pořady.

5.8.2018

Přístavní slavnost zkrápěli ve vedru hasiči

Nymburk /FOTOGALERIE/  – O něco nižší účast než v předchozích letech zaznamenali organizátoři letošního ročníku Přístavní slavnosti, která se konala v sobotu v parku pod nymburskými hradbami. To mohly způsobit hlavně dva faktory: jednak klubovější a méně známá hudební uskupení, která však musela příznivce kvalitní hudby nadchnout. A jednak úporné vedro, kvůli němuž museli několikrát během odpoledne zkrápět park i s návštěvníky hasiči.

3.8.2018

Přístavní slavnost čeká vedro a hudební perly

Nymburk – Jedna z nejúspěšnějších letních akcí v Nymburce posledních let chystá už na zítřek své pokračování do parku pod místní hradby. Pořadatelé podruhé zvolili jednotící téma pro celý den a Přístavní slavnost se tak ponese ve stylu skrytého písničkářství. Na své si však přijdou nejen příznivci kvalitní hudby, ale také třeba rodiny s dětmi.

2.8.2018

Festival Let it Roll začíná, nabídne vesmírný příběh

Milovice – Svátek pro všechny příznivce taneční hudby, speciálně pro ty vyznávající styl drum´n´bass. To je už jedenáctý ročník festivalu Let it Roll, který začíná dnes na milovickém letišti. Očekávají se desítky tisíc fanoušků elektronické hudby z celého světa. Organizátoři nabídnou pro návštěvníky řadu novinek, festival bude mít i svůj vlastní příběh. Část lidí z okolí se však během příštích nocí obává nadměrného hluku a tedy toho, že se nevyspí.

1.8.2018

Artmosféra z Lysé se neztratila na prestižním Sázavafestu

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - Rocková skupina Artmosféra z Lysé zahrála na Sázavafestu. 

1.8.2018

Bochníčková zkouší stopovat lásku

Nymburk - Do pátku mají lidé ještě šanci vidět aktuální výstavu v kapli sv. Jana Nepomuckého. Je plná různých technik pístecké výtvarnice Ilony Boháčkové a nese název Stopa lásky. Obsahuje na tři desítky obrazů. 

31.7.2018

Plachty, nahrávka a avokádo. Výstava Julie Slauky nutí návštěvníky k zamyšlení

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hlas bez těla, který dokola opakuje prázdné fráze. Hledání vlastní identity na pruhu plátna. Výstava konceptuálního umění s názvem You’ll Get Used to It, tady v překladu Zvykneš si, je nyní k vidění v poděbradské nezávislé galerii G18.

31.7.2018

Léto ještě zdaleka nekončí, kam můžete vyrazit v kraji za zábavou a kulturou?

Střední Čechy – Léto máme všichni spojené s dovolenými, volnem, kulturními a sportovními událostmi. Třebaže polovina prázdnin je pryč, léto rozhodně nekončí. Kam můžete vyrazit příští týden v rámci středních Čech?

26.7.2018

Malování obrazů je pro mě terapie, tvrdí umělkyně Klára Modrá

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Sama o sobě říká, že je výtvarný samorost a dobrodruh. Svou tvorbu nevnímá ani jako profesi, ani jako koníček, ale jako součást ji samotné. Se skupinou Létající koberec zpívala na festivalech jako Sázavafest nebo Colours of Ostrava. Výstava abstraktních obrazů Kláry Modré s názvem Přijetí je nyní k vidění v poděbradské Městské knihovně.

25.7.2018

Letní kina na Nymbursku lákají diváky na české komedie

Nymbursko - K létu patří teplé večery. K teplým večerům často zase dobrý film pod širým nebem. Na Nymbursku i v blízkém okolí mají lidé rovnou několik možností, kam na film do letního kina zajít.

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2018

V Poděbradech se swingovalo i na Kabáty

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Velkolepá přehlídka, která rozhýbala do rytmu swingu a jazzu jak děti, tak dospělé. To byl sedmý ročník festivalu Poděbradské swingování, který letos návštěvníkům nabídl opravdu bohatý program.

23.7.2018

Festival Let it Roll chystá obří pódium

Milovice - Největší drum´n´bassový festival na světě startuje 2. srpna a čekají se desítky tisíc návštěvníků z desítek zemí.

19.7.2018

Panenky, dravci i přízraky. To vše je k vidění na Dobříši

Střední Čechy – Stovka panenek čeká nyní na návštěvníky zámku v Dobříši. Všechny jsou to sympaťačky; nezávisle na věku. Byť některé vypadají na vkus moderní doby možná trošku oplácaně. No vážně; docela při těle. Ty nejstarší už jsou navíc pěkné pamětnice – pocházejí z roku 1910. A nechybí ani ručně šité oblečky, kočárky, a dokonce i bryčky.

18.7.2018

Hana Hindráková: Afrika je nevyčerpatelná studnice silných příběhů

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Hanu Hindrákovou znám už od začátku jejích cest do Afriky. Během té doby začala o Africe psát, nepřestala cestovat a změnila styl pomáhání. Požádala jsem ji proto o popovídání o zkušenostech s dobrovolnictvím v tomto – pro většinu z nás – jiném světě. Po několika letech jsme si na jednom ze křtů její knihy potykaly, takže proto ten osobnější přístup.

18.7.2018

Posvícení změní tvář, na náměstí bude pódium

Nymburk – Tradiční posvícení se přiblížilo a pořadatelé z Nymburského kulturního centra oznámili jednak zásadní změny pro tento rok a jednak hlavní hudební hvězdy.

17.7.2018

Šumný Jadran přilákal do Poděbrad i Davida Vávru

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Tvůrci oblíbeného televizního seriálu Šumné stopy zavítali do Galerie Ludvíka Kuby a prozradili, jaké historické stavby českých architektů by při návštěvě Chorvatska neměly uniknout ničí pozornosti.

17.7.2018

První Koupák Fest ve Všejanech se vydařil

Všejany /FOTOGALERIE/ - I když měli velkou konkurenci v podobě poděbradských Barev léta, organizátoři se nebáli do toho jít. V pěkném prostředí areálu koupaliště, kde je pódium a částečně i hlediště zastřešené, se do toho v sobotu na Koupák Festgu opřely kapely jako Razz, Wotazník, Nespoutaní hoši, TMZTM, Eclipse of Heaven či Green Day Revival.

13.7.2018

Vyrazit mohou lidé za muzikou i historickými vozidly

Střední Čechy – Řadu rozmanitých lákadel a možností aktivního trávení volného času nabízejí víkendové dny.

11.7.2018

Začala výstava o architektech, kteří změnili Chorvatsko

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Strávit dovolenou v Chorvatsku je každoročně plán tisíců lidí. Jak a proč se ale tato destinace stala mezi Čechy tak populární? Na tuto otázku odpovídá výstava s názvem Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu, která je aktuálně k vidění v Galerii Ludvíka Kuby.

10.7.2018

Tomáš Linka slaví 50 let na scéně

Střední Čechy - Legenda české country Tomáš Linka slaví 50 let na hudební scéně. Se svoji kapelou Přímá linka oslaví toto výročí už tuto sobotu 14. července. Od 19 hodin zazní známé písně ve sportovním areálu U Kolečka v Křivoklátě.

9.7.2018

Návštěvníci čelákovického muzea poznají za krovkami světa kraj

Čelákovice /FOTOGALERIE/ - Tesaříci. Zlatohlávci. Chrousti. Střevlíci. Krasci. Všemožně zbarvené a veliké brouky z celého světa si do 16. září mohou zájemci prohlédnout v čelákovickém muzeu. Amatérský sběratel Pavel Hubený z Tišic tam vystavuje stovky brouků, a to je pouze část jeho sbírky, která čítá několik tisíc exponátů. Návštěvníci na výstavě najdou i největšího brouka světa Titána obrovského.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT