VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.10.2017

KRÁTCE: Rumcajs se vrací na loučeňský zámek

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

18.10.2017

OBRAZEM: Poděbradský Kvítek oslavil pětadvacetiny

Poděbrady - Už 25 let funguje na Základní škole Václava Havla pěvecký sbor Kvítek, v němž se za tu dobu vystřídaly stovky malých i větších zpěváků. Kvítek má za sebou i mnoho zahraničních vystoupení. Na slavnostní koncert a výstavu kronik od roku 1992 se přišlo podívat několik set bývalých členů, mnozí už se svými ratolestmi, i věrných posluchačů. Vedoucí sboru Věra Froňková, dlouholetá učitelka školy, připravila se svými kolegy a členy sboru krásný hudební zážitek. 

17.10.2017

Páteční Koncert pro Karolínku pomůže desetileté nemocné dívce z Oskořínka

Nymburk – V kině Sokol se už tento pátek uskuteční benefiční koncert na podporu desetileté Karolínky Hájkové z Oskořínka.

15.10.2017

OBRAZEM: V Koutech pokřtili významnou knihu

Kouty - Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka je název knihy, kterou v pátek slavnostně pokřtili v Koutech. Knihu vydalo nakladatelství Ivana Ulrycha Vega-L Nymburk, jeho editace se ujal historik František Dudek.

15.10.2017

OBRAZEM: Na Maxima se vybralo přes 17 tisíc korun

Lysá nad Labem - Za krásného sobotního počasí se na náměstí Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem konal další ročník dobročinného Řemeslného jarmarku. Tentokrát pořadatelky z Fajn spolku vybíraly na nemocného Maximka z Kostelce nad Černými lesy. "Na Maximka se vybralo rekordních 17 137 korun. Moc děkujeme všem. Byl to báječný den plný spokojených a usměvavých lidí," zhodnotila akci Johana Součková z Fajn spolku.

15.10.2017

OBRAZEM: Cyklisté uzavřeli sezonu společenskou jízdou

Nymburk - Kolem osmi set cyklistů se vydalo po trase už tradičního Cyklozavíráku, tedy akce, která uzavírá cyklistickou sezonu. Jindy akce navštívená jen desítkami lidí měla kvůli nádhernému počasí masový charakter. Hlavní pořadatelé z nymburského pivovaru mohli být spokojeni. Každý z účastníků dostal malý dárek.

13.10.2017

Z posvícení a Soundtracku se soupeři nestanou

Nymburk, Poděbrady – Dvě největší města regionu zažijí neuvěřitelný víkend. Konání dvou nejmasověji navštěvovaných kulturních akcí v obou městech totiž na příští rok připadlo na stejný termín. Nymburské posvícení i poděbradský festival filmové hudby Soundtrack se uskuteční v prvních dvou zářijových dnech.

12.10.2017

Ochotníci rozdávali radost u krajanů v Chorvatsku

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Posedmé v posledních jedenadvaceti letech zavítal libický divadelní spolek Vojan k našim krajanům v Chorvatsku.

12.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

11.10.2017

KRÁTCE: Olympic hraje na výstavišti

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.10.2017

KRÁTCE: Jarmark pomůže Maximovi

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

9.10.2017

KRÁTCE: Cyklozavírák ukončí sezonu

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.10.2017

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

4.10.2017

Hendikepovaná malířka léčí svou malbou

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Výstavu obrazů mladé malířky Petry Veselé, která se musela poprat s nepříjemnými následky úrazu, mohou Nymburáci zhlédnout v kavárně Strejda Burger na Palackého třídě.

2.10.2017

OBRAZEM: Slavící sbor vydal mozartovské album

Poděbrady - Už dvacet let funguje Pěvecký sbor Gymnázia Jiřího z Poděbrad. Ten koncertuje živě nejen po celé republice, ale má za sebou i úspěšné zájezdy do některých evropských zemí. 

30.9.2017

Malířka hledá svými obrazy krásný čas. A nachází jej i pro druhé

Kersko /FOTOGALERIE/ – Lesní ateliér Kuba hostil do konce září výstavu nadšené amatérské malířky Dagmar Hartmannové nazvanou Hledání krásného času. Už sám název prozrazuje, jakou náladu vyvolávají v návštěvnících autorčiny obrazy, převážně krajiny a zátiší.

29.9.2017

Kam vyrazit za kulturou?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

27.9.2017

OBRAZEM: Kaple zažila komorní příběh

Nymburk - V mystickém prostředí nymburské kaple sv. Jana Nepomuckého se doslova ze tmy vynořila ojedinělá komorní inscenace s názvem Od Madlenky k Madle, kterou tu představily herečky Hana Strejčková a Vendula Burger. Představení zpracovává formou předmětového, výtvarného a pohybového divadla složité období od roku 1919 do jara 1945. „Zkoumáme téma války, dobré ruce a pomoc bližnímu svému, a proto jsou kostely nebo kaple pro tuto inscenaci jako stvořené,“ uvedla autorka konceptu Hanka Strejčková. 

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2017

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

AKTUALIZOVÁNO
25.9.2017

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

24.9.2017

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Nymbursko - Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy. Už sám název napovídá, že se jedná o prezentaci aktivit lidí na venkově, jejich výrobků i kvality života. Bohužel do dramaturgie programu promluvil v odpoledních hodinách déšť, takže návštěvnost byla letos slabší než v předchozích letech. 

24.9.2017

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Přerov nad Labem - Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.

22.9.2017

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

22.9.2017

Slavný rocker hrál ve městě po 44 letech

Nymburk /ROZHOVOR/ - Bylo mu šestadvacet, když v roce 1973 stál v Nymburce u zrodu skupiny ETC. Vrátil se sem jako sedmdesátiletý, až po čtyřiačtyřiceti letech. Řeč je o Vladimíru Mišíkovi, po právu označovaném za legendu české rockové hudby. 

21.9.2017

Zábavný vstup do podzimu: Kam vyrazit za kulturou?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

20.9.2017

KRÁTCE: Zamknou řeku Mrlinu

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

19.9.2017

KRÁTCE: Kaple uvádí zvláštní divadlo

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

18.9.2017

OBRAZEM: Setkali se ve Strakách

Straky – Zatímco jiná města a obce organizují sousedské slavnosti, které mají podpořit společné sdílení veřejného prostoru, ve Strakách funguje sousedská soudržnost jaksi přirozeně, ku radosti všech obyvatel. Důkazem bylo i tradiční Stracké setkání o uplynulém víkendu. Bylo spojené s výstavou domácího a hospodářského zvířectva a zemědělské techniky, v rámci doprovodného programu se početní návštěvníci bavili vystoupením Strackých žen a populární I. Břišní Straky, fandili soutěžícím v přetahování lanem či v různých pivních disciplínách. Nechyběly dílničky pro děti a jako pokaždé bylo k mání dobré jídlo a pití z místních zdrojů. Sečteno a podtrženo kolínskou dechovkou Starostova 12, ve Strakách bylo v sobotu zase báječně.

17.9.2017

Vrátila se ke kořenům a začala psát knihy

Nymburk /ROZHOVOR/ - Rovinaté, klidné Polabí jí zůstalo pod kůží. Peripetiemi osudu uvízla Otilie K. Grezlová na velkou část života sice také u Labe, ale ve městě na severu země. Na grunt po babičce ve Starém Vestci se vrátila pár let před důchodem, když se rozhodla pro nezávislost. Odešla z pozice personalistky v zahraniční firmě a vybavena zkušenostmi učitelky, knihovnice, vědecké pracovnice i redaktorky pustila se na venkově do psaní knih. Dnes má na kontě čtyři a chystá pátou. I ta se bude zabývat vztahy mezi lidmi a možná v ní bude i vražda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení