„Před dvěma lety bylo zprovozněno nové zázemí, které obsahuje mimo jiné šatny, rozcvičovnu, posilovnu, nebo konferenční a společenskou místnosti. Aktuálně je finalizována dostavba jižní budovy, díky níž se uzavřel celý vnitřní blok stadionu a vznikly další dvě šatny (jedna z nich bude sloužit krasobruslařskému oddílu), nové zázemí pro ledaře a zejména kiosek pro rychlé občerstvení s výhledem na led,“ uvedl Petr Fiala, předseda poděbradského hokejového klubu.

V rámci slavnostního aktu budou oceněni veteráni HC/Jiskra Poděbrady – v letošním roce totiž dojde k padesátiletému výročí jejich vítězství v Okresním přeboru. Své exhibiční vystoupení předvedou členky Krasobruslařského oddílu Poděbrady.

Domácí hokejisté se poté v rámci druhého kola Krajské ligy mužů střetnou s týmem severní skupiny – HC Rakovník. Poprvé se na domácím ledě v rámci mistrovského utkání představí Martin Ševc, který má za sebou bohatou profesionální i reprezentační kariéru. Spolu s Davidem Pojkarem a Lukášem Rindošem je tak již třetím ex-extraligovým hokejistou, jenž působí v poděbradském dresu.

V prvním utkání letošní sezony Poděbrady vyhrály na ledě Čáslavi vysoko 12:1. A vidět byl právě i Martin Ševc – v utkání zaznamenal branku a tři asistence, zdatně mu sekundoval další obránce a nováček v poděbradských řadách Bohumil Sladký, který vstřelil tři branky.

Rakovník v prvním kole na svém ledě přivítal Lvi ze Slaného a přestože první třetinu vyhrál rozdílem tří branek, hosté se dvakrát dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky. Rozhodnutí přinesla až 59. minuta, kdy Rakovník odskočil na výsledné skóre 5:3.

„Vedení HC Poděbrady zve všechny fanoušky hokeje a sportu na slavnostní zahájení, k jehož maximální účasti vyzývá i hráče našich mládežnických kategorií,“ dodal Petr Fiala.

Na fotografii jsou borci, kteří vyhráli Okresní přebor

1. řada: Miloš Fiala - hrající trenér a kapitán mužstva, Stanislav Futera - vedoucí mužstva, Zdeněk Svoboda, Vladimír Šnábl, p. Číla - funkcionáři

2. řada: Stanislav Futera, Jaroslav Černý, Jaroslav Sýkora, Jaroslav Futera, Zdeněk Černý, Jan Ropek, Jindřich Knížek

3. řada: Lubomír Živnůstka, Václav Posejpal, Václav Dubina, Jaroslav Svatoň - Sůva, Miroslav Klíma