Jin. Hradec – Nymburk 2:6

Domácí přišli o jakoukoli naději během devíti minut ve druhé třetině, kdy dali hosté čtyři branky. Nymburk tak sebral poslednímu celku tabulky vítr z plachet a dokráčel si pro tři body.

„Rozhodla druhá část. Ale na na konci první třetiny jsme byli v problémech, zbytečně jsme byli vylučovaní. Dokonce jsme šli do třech," vyprávěl po utkání nymburský trenér Pavel Bičiště.

Jeho tým oslabení ustál a pak udeřil. „Kdyby soupeř něco proměnil, nebylo by to asi takové. My jsme nehráli moc dobře. Pak jsme ale dali na dva jedna a od té doby nám to tam začalo padat," uvedl kouč.

Střelcem zápasu se stal Smejkal, autor hattricku. „Zadařilo se mu. Byl na správném místě, měl dobré a důrazné zakončení," chválil střelce kouč Bičiště.

Tomu ale také nadělala vrásky zranění některých hráčů. „Novák má po nárazu do tyče zlomené žebro a Ječný dostal ránu do oka. Navíc jsme přišli o Šimka, který byl vyloučen a na derby nám bude chybět," vypočítal už nyní ztráty šéf nymburské střídačky.

Branky: 14. Červený (Jindra, Jaša), 49. Lazorišák (Tejral, Šalamoun) – 13. Kříž (Pýcha, Matoušek), 31. Smejkal (Hes, Šimek), 37. Smejkal (Šimek, Kříž), 39. Smejkal (Kříž, Šimek), 40. Eis (Šimek, Kříž), 50. Rittig (Loučka). Rozhodčí: S. Mertl. Diváci: 205. Třetiny: 1:1, 0:4, 1:1.
NED Hockey Nymburk: Matoušek – Kříž, Hes, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig – Šimek, Smejkal, Ječný – Eis, Barbora, Loučka – Kuncek, Kuzďas, Saňa.