O výsledek rozhodně nešlo. Šlo o to, pobavit sebe a také přihlížející. To se povedlo na sto procent. Navíc utkání přálo počasí. Sluníčko hřálo, tomu napomohly i teplé nápoje. A diváci se nenudili, viděli celkem dvaadvacet gólů. Jedenáct na každé straně. Pak rozhodly nájezdy. „Při penaltách byl úspěšnější Pátek, vyhrál o gól 3:2," uvedl po sváteční akci její hlavní organizátor Miroslav Novotný.

Také on byl ze zápasu nadšený. „Přišla super návštěva, takové utkání se hraje vždy na góly. A povedlo se," řekl Novotný.

Byl to super nápad. Jak se vůbec zrodil? „To už ani nevím. Bylo to takové momentální rozhodnutí. Řekli jsme si, že bychom to mohli zkusit po vzoru NHL. Dříve se na ledové ploše Na skále hrálo a tím jsme chtěli připomenout tu tradici. Starší páni za námi chodili a moc nám děkovali. Byli nadšení, vrátili se tím o několik let zpátky," uvedl Novotný.

Pro mnohé to byl skutečně výborný zážitek. Tohle se nevidí tak často. Navíc v našich končinách. Aktéři zápasu hráli uvolněně, padaly góly, byl to pohodový zápas. A o to šlo především. K tomu si hokejisté nadělali černé šmouhy pod očima, aby jim nevadilo ostré slunce. Také jako v NHL.

Hned vedle perfektně upravené přírodní ledové plochy byla zaparkovaná „rolba". Chtělo by se říct staročeská. „Tou jsme led upravovali. Přidělali jsme k ní hadice, aby šla voda do stran. A vodu stahoval hadr. Led se připravoval postaru. Nejprve jsme museli odhrnout sníh, pak jsme ho vymetali. A nakonec přišla na řadu rolba," dodal Novotný.