Většina fanoušků má ještě v paměti souboj obou týmů, který se odehrál před dvěma lety. Tehdy se také Nymburk utkal s Kolínem v prvním kole play off. Hrálo se jen na dva vítězné zápasy a stejně jako letos se začínalo v Kolíně. Tenkrát nedokázal využít výhodu domácího prostředí ani jeden tým. Z postupu se nakonec radoval Nymburk. Letos se tedy bude opět série opakovat. „Veškerý důraz je letos směřován na play off," říká před startem vyřazovací části prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík. „Po několika letech jdeme do play off se širokým kádrem, což se vymyká předcházejícím sezonám," připomíná Netík.

Zatímco v minulých letech Nymburk často dohrával sezonu s torzem sestavy, tentokrát je situace jiná. „Zápasovou zátěž můžeme rozložit na maximum hráčů," připomíná Netík, který může počítat s hráči z juniorky Boleslavi a Sparty. „Máme kádr pětadvaceti lidí, takže je v případě potřeby kam sáhnout," těší nymburského šéfa klubu.

Nymburk jde do prvního kola play off proti Kolínu s jasným cílem a to postoupit. „Jsem rád, že to vyšlo právě na Kolín. Věřím, že nás fanoušci přijedou do Kolína podpořit a fandit nám," burcuje fanoušky Netík. Nymburk určitě nechce s Kolínem vypadnout, naopak rád by postoupil do druhého kola. „Nechceme, aby to pro nás byla s Kolínem konečná. Chceme první kolo přejít a hrát dál. Uděláme pro to všechno," říká prezident klubu Tomáš Netík.

Zápasy play off se hrají na střídačku. Začíná se v sobotu v Kolíně, pokračuje se v pondělí v Nymburce. Nymburk má letos s Kolínem lepší bilanci. Třikrát vyhrál, z toho jednou na nájezdy. Kolín vyhrál jednou. Základní část je ale zapomenuta. Play off je něco úplně jiného, začíná se od znova. „Věřím, že v těchto zápasech kluci nechají na ledě duši. Máme široký kádr a pokud se někomu nebude dařit, můžu ho nahradit," říká před vrcholem sezony trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Kolín bude začínat doma a i případné páté rozhodující utkání se bude hrát na hřišti soupeře. „Myslím, že je jedno, kdo začíná doma a kdo venku. Pokud chceme postoupit, musíme alespoň jednou vyhrát venku. To je jednoznačné," ví nymburský kouč.

Ten si svého soupeř nedávno obhlédl. „Byl jsem se v Kolíně podívat. Bylo to určitě zajímavé sledovat hru z výšky z tribuny a ne ze střídačky."

Podle Bičiště se oba týmy znají dokonale a nemají se čím překvapit. „Otazník visí jen nad tím, komu dá trenér Kolína Václav Rác přednost v brance. Jestli bude chytat junior Sejpal z Boleslavi nebo domácí brankář Brázdil," říká nymburský kouč. Pokud by za Kolín nastoupil Sejpal, hrál by hned proti několika svým spoluhráčům z boleslavské juniorky, kteří naopak hrají za Nymburk, což by jistě toto derby ještě více okořenilo.

Letošní vzájemné mače

Kolín – Nymburk         5:6 sn
Nymburk – Kolín         5:0
Kolín – Nymburk         5:1
Nymburk – Kolín         4:1

Program 1. kola

1. zápas: sobota 2. 3. - 17:00 Kolín – Nymburk

2. zápas: pondělí 4. 3. - 18:00 Nymburk – Kolín

3. zápas: středa 6. 3. - 18:00 Kolín – Nymburk

případný 4. zápas: pátek 8. 4. - 18.00 Nymburk – Kolín

rozhod. 5. zápas: neděle 10. 3. - 17:00 Kolín – Nymburk

Celková bilance ve 2. lize

Celkem bylo mezi týmy Nymburka a Kolína sehráno 47 utkání, 23 zápasů vyhrál Nymburk, stejný počet utkání vyhrál Kolín, jednou skončilo utkání nerozhodně. Skóre je 151:163 v neprospěch Nymburka.

Dvojice pro play off

Hodonín – Mor. Budějovice (17)
Technika Brno – Břeclav (17)
Kolín – Nymburk (17)
Žďár n. S. – Pelhřimov (17.30)

JAKUB MARVAN