Nymburk - Žďár 3:2

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Nymburk působil dosti zakřiknutě, a tak v úvodních minutách měl práci jen domácí brankář Matoušek. Nymburští poprvé vystřelili na gólmana Slámu až v desáté minutě.

Skóre otevřel až ve 23. minutě Stehlík, který proskočil mezi obránci a pro něj netypickým bekhendem překonal brankáře Slámu. Hosté odpověděli v přesilovce, kdy sehráli krásnou akci, na jejímž konci byl Štěpánek. Po vstřelených gólech se hra přece jen otevřela a přibylo šancí. Nejprve v dobré pozici těsně minul Král, na druhé straně zase neuspěl Střecha. V závěru druhé části dostali domácí k dispozici tři přesilovky za sebou. V té první si domácí vytvořili obrovský tlak, ale využít se jim jí, stejně jako dvě následující, nepodařilo.

Na začátku třetího dějství hráli domácí dokonce téměř minutu pět na tři, ale ani tuto výhodu v gól nepřetavili. Svoji šanci nedal ani aktivní Gregar. Skóre se znovu měnilo až v 51. minutě, kdy Stehlíkovu ránu dorazil v druhém sledu dojíždějící nový kapitán Nymburka Knesl. Chvilku nato Král podržel puk v útočném pásmu, počkal na vystřídajícího Pýchu a ten svým premiérovým gólem v dresu Nymburka potřetí rozvlnil síťku za zády žďárského gólmana. Utkání gradovalo. Snížit mohl ještě v téže minutě Štěpánek, ale mířil jen do tyče. Na druhé straně nedal samostatný nájezd Král. Na konci 56. minuty hosté snížili v přesilovce a ještě vykřesali naději, tu však zhatil Kunstmüller, kterému nezbylo než faulovat unikajícího Stehlíka a domácí si pak již vítězství nenechali vzít.

„Vstup do utkání nebyl z naší strany dobrý a nevypadalo to, jako bychom hráli předkolo play off. Měli jsme spousty ztrát kotoučů a soupeři jsme nabízeli šance. Ve druhé třetině jsme měli spousty přesilovek. Puk šel rychle z hokejky na hokejku, dostávali jsme se ke střelám, ale gól z toho nepadl. Třetí třetina byla o tom, kdo dá první gól. Povedlo se to nám, navíc jsme chvilku nato přidali druhou branku. Soupeř snížil, ale my jsme i přes zbytečné drobné chybky, které jsme ještě vytvořili, vítězství ubránili," řekl po zápase trenér Pavel Bičiště.

Branky: 23. Stehlík (Rittig), 51. Knesl (Stehlík, Král), 53. Pýcha (Král) – 29. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 56. Kaňka (Štěpánek, Krupka). Rozhodčí: Sýkora. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Nymburk: Matoušek – Kříž, Saňa, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák, Loučka – Michálek, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Eis – Smejkal, Čapek, Barbora – Kuzďas.