NYMBURK – SC KOLÍN  5:7

Důležitým faktorem zápasu byly přesilovky. Zatímco Nymburk využil jedinou, Kolín proměnil tři.

Už ve třicáté vteřině se řítili tři nymburští hokejisté sami na Moravce, Král ale Eisovu přihrávku minul. Krátce nato mířil domácí Šefl do břevna. Ani hosté ale nezaháleli a už v 5. minutě musel Bílek v brance Nymburka předvést „zákrok roku" pro střele Malého. Na Semirádův pokus v úvodním oslabení už ale domácí brankář nestačil a hosté se tak dostali do vedení. Nymburk na Kolín nestačil, ale Bílek čaroval. Oba týmy si zkusily dvojnásobnou přesilovku, jenže skóre se do první sirény už nezměnilo.

Ve druhé části hry se hostům podařilo najít recept na Bílka a do nymburské branky začaly padat góly. Ježek se Šiftou uspěli z dorážek, v půlce zápasu využil přesilovku Semirád a Kolín vedl v Nymburce čtyři nula. Za tohoto stavu přece jen domácí hokejisté zabrali a rázem se i oni mohli radoval z gólů. První gól domácích vstřelil důrazný Šimek, o druhý gól se postaral Král, který tečoval Křížovu ránu. Za hosty ještě do přestávky mířil do tyče Ježek.
Na začátku poslední části se trefil v přesilovce parádně přímo do růžku Kříž a domácí prohrávali o jedinou branku. Euforie na domácí střídačce však vydržela jen chvíli. Kolínští sehráli skvěle přesilovku a Malý popáté překonal Bílka. Krátce nato si jinak skvělý Bílek vybral slabší chvilku, když pustil za svá záda Chaloupkovo nahození. Za další minutu lovil Bílek puk zpoza svých zad posedmé, když jej překonal zcela osamocený Semirád, který tak dokončil hattrick.

Domácí se nevzdávali. Jiskřičku naděje vykřesal Stehlík, který po objetí branky překvapil bekhendovou střelou Moravce – 4:7. Okamžitě po vhazování se proháčkoval obranou hostí Šimek a po čtrnácti vteřinách překonal Moravce znovu. Po chybě rozhodčího dostal Nymburk možnost téměř minuty a půl dvojnásobné přesilové hry, ale přesilovku ke vstřelení kontaktního gólu nevyužil.

Branky: 34. Šimek (Král), 35. Král (Kříž, Šimek), 46. Kříž (Král, Stehlík), 56. Stehlík (Král), 56. Šimek (Stehlík, Kříž) – 6. Semirád (Jankovský, Šafránek), 25. Ježek (Kadlec, Morkes), 28. Šifta (Pýcha, Kubát), 30. Semirád (Kadlec, Hanzl), 49. Malý (Valášek, Pýcha), 54. Chaloupka (Malý, Mejzr), 55. Semirád (Šafránek). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 500. Třetiny: 0:1, 2:3, 3:3. Vývoj skóre: 0:4, 3:4, 3:7, 5:7.

Nymburk: Bílek – Procházka, Kříž, Dvořák, Šefl, Cicvárek, Kulich – Šimek, Král, Eis – Bičiště, Stehlík, Sedlák – Dulovec, Tregl, Martinec – Toma.

Kolín: Moravec – Barták, Pácal, Pýcha, Skokan, Výborný, Hanzl, Chaloupka – Morkes, Kadlec, Ježek – Malý, Mejzr, Valášek – Semirád, Šafránek, Jankovský – Šifta, Zumr, Kubát.

JAKUB MARVAN