Nymburk dvakrát v zápase dotahoval vedení Kolína. Prohrával už 0:4 a pak 3:7, ale na víc se nezmohl. „Škoda, že hned první zápas vyšel na derby. V závěru jsme dotahovali a ve dvojnásobné přesilovce měli šanci dostat se na dostřel. Na led šli nejzkušenější, ale gól na 6:7, po kterém by mohla být power play, nepadl," litoval po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Na zápas jsme se těšili a připravovali. Nakonec jsme ale byli lepší možná čtyři minuty. Kolín nás přestřílel a ve druhé třetině se dostal až na čtyřbrankové vedení," připomínal Bičiště hrozivý náskok Kolína.

Nymburku se ale postupně na konci druhé a na začátku třetí podařilo snížit na rozdíl jediné branky. „Přeházeli jsme pětky a konečně se z naší strany hrál hokej. To co jsme hráli předtím, to nebyl hokej," narážel kouč na špatnou hru svého mužstva v první půlce zápasu.

Ve třetí části ale Kolín Nymburku opět odskočil, když ze stavu 3:4 zvýšil na 3:7. „Pokazila nám to vyloučení. Měli jsme tlak, snažili jsme se o vyrovnání, ale při vyloučení jsme inkasovali," poznamenal nymburský kormidelník. Kolín pak přidal rychle další dvě branky a i když Stehlík se Šimkem vykřesali během minuty naději, nestačilo to.

Nymburk s Kolínem posledních pět domácích zápasů vyhrál a před zápasem byl tedy papírovým favoritem. Předpoklady se ale nevyplnily. „V naší hře byla vidět nedůslednost. Někteří hráči si příliš hráli s kotoučem, místo toho, aby rychle dali puk ven z naší třetiny. Nedali jsme si nahrávky. Když jsme měli možnost střelby, pořád jsme někoho hledali," vypočítával nedostatky trenér Bičiště. „Favority jsme se v tomto utkání určitě necítili," řekl na závěr nymburský trenér Bičiště.

Jakub Marvan