NYMBURK – KOLÍN 5:6 SN

Vinou nemoci nastoupili nymburští hokejisté do zápasu pouze s pěticí obránců, přičemž pátým obráncem byl útočník Bičiště.

V první části byli diváci svědky jediného gólu, který po pohotové dorážce vstřelil hostující Šafránek. Ve druhé dvacitiminutovce se hrál poměrně otevřený hokej a na ledě se strhla nefalšovaná hokejová přestřelka. Během druhé periody totiž padlo celkem sedm branek. Domácí otočili vývoj skóre zápasu třikrát na svoji stranu, Kolínští ale vždy dokázali okamžitě kontrovat a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 4:4. V poslední části se hrálo opět opatrně ze zabezpečené obrany. Když se necelých pět minut před koncem prosadil hostující Semirád, zdálo se, že si kolínští hokejisté odvezou vítězství. Na začátku poslední minuty ale Král tečoval Rittigovu střelu a vyrovnaný stav vydržel až do konce zápasu. Prodloužení se nehrálo a v samostatných nájezdech Nymburk podobně jako proti Trutnovu neuspěl.

Na střídačce stále chyběl trenér Pavel Bičiště, a tak se hodnocení zápasu ujal prezident klubu Tomáš Netík. „Utkání mělo tempo, hráči dobře bruslili, měli jsme řadu střel a gólových příležitostí. Proti ofenzivně laděnému mužstvu Kolína jsme udělali hodně chyb v obraně a soupeř si po našich chybách dokázal vytvářet šance a proměňovat je. Ještě jsme vyzkoušeli nějaké nové hráče a celkově bych to hodnotil optimisticky," řekl po zápase Netík.

Branky: 23. Barbora (Rittig, Kuzďas), 26. Kříž (Král), 29. Stehlík (Eis), 33. Michálek (Kříž, Král), 60. Král (Rittig) – 12. Šafránek (Zumr, Voženílek), 27. Šafránek (TS), 29. Zumr, 36. Malý (Zumr), 56. Semirád (Kadlec), Šafránek rozhodující SN.
Nymburk: Brázdil (od 41. Matoušek) – Knesl, Kříž, Novák, Bičiště, Rittig – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Čapek, Šimek – Podsedníček, J. Kuzďas, Barbora – Jebavý, Michálek.

Jakub Marvan