Půjde o zápas dvou poražených z minulého kola. Nymburk prohrál ve čtrnáctém kole soutěže v derby na ledě kolínských Kozlů 2:4, Moravské Budějovice dostaly doma nakládačku 2:7 od pražské Kobry.

,,My si z derby v Kolíně musíme vzít zase ponaučení. Bez nasazení a nechytit začátek, to by se nám stávat nemělo. Čekají nás Moravské Budějovice. Máme co napravovat před domácím publikem a potřebujeme prostě získat tři body," uvědomuje si před dalším zápasem základní části nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Svatá pravda. Nymburští hokejisté čekají na domácí vítězství už dost dlouho. Naposledy vyhrálo mužstvo z Polabí 18. října, když porazilo Bílinu. Od té doby prohrálo s Kláštercem nad Ohří (2:5) a také s posledními Klatovy (2:4). Opravdu tak mají co napravovat.

Oba celky od sebe dělí pouhé dvě příčky v tabulce skupiny Západ a také pouhé tři body. Pokud by tedy hosté uspěli, dotáhli by se na Nymburk. Ten je po čtrnácti kolech na desáté pozici a na svém kontě má devatenáct bodů. Moravské Budějovice okupují dvanáctou příčku a doposud nasbíraly šestnáct bodů.