V obci Pátek u Poděbrad se v sobotu odehrál hokejový zápas, který známe od roku 2003 především z kanadsko-americké NHL. Místní nadšenci se rozhodli, že po jejich vzoru uspořádají Winter Classic. Tedy zápas venku, pod širým nebem.

Místní HC Pátek vyzval na souboj starou gardu hráčů z Poděbrad (HC Podebrady Old Boys). Aby se takový zápas ale mohl pod širým nebem vůbec odehrát, museli páteční nejdřív připravit ledovou plochu. Počasí na to bylo ideální. Venku mrzlo už několik dní a na místním chovném rybníku Skála už byla dostatečná tloušťka ledu. Na plochu tedy mohla vyjet rolba, kterou tu led upravovali už před 40 lety. Sud na saních naplnili vodou, přidělali k němu starý ubrus a na něj vytékala voda. Pak už jen stačil jeden člověk na bruslích, který rolbu táhl. Vyžehlený led by jim mohl závidět kdejaký extraligový tým.

Po dvoudeních přípravách přišel den D. V sobotu se sešla u rybníku Skála skoro půlka vesnice. Nechyběl ani svařáček na zahřátí v pětistupňovém mrazu. Po občerstvení a společném focení mohl zápas začít. Dohlížel na něj bývalý ligový rozhodčí. Napínavé to bylo samozřejmě až do konce. V základní hrací době skončil zápas HC Patek - HC Podebrady Old boys 14:14. Proto přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých nakonec místní pátecký tým vyhrál 7:6.