Nymburk – Tábor 3:1

„Chtěl bych vypíchnout výkon gólmana a zadařilo se třetí pětce, která dala dva góly. Jsme spokojeni, protože jsme porazili silného soupeře,“ byl po utkání nadšený nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Jeho tým měl dobrý vstup do utkání. Po necelých šesti minutách otevřel skóre Kolouch. A pak během necelých dvou minut přidali domácí další dvě trefy. „První třetina se nám vyvedla. Hra byla dobrá. Dali jsme tři branky, jednu z přesilovky a soupeře jsme zaskočili,“ vyprávěl po zápase šéf nymburské střídačky.

Druhá třetina gól nenabídla. Hosté měli možnost hrát přesilovku pět na tři, ale vyšli naprázdno. „Nepovedlo se jim toho využít. Hra se v prostřední části nezměnila, my jsme byli důrazní a důslední, hráli jsme týmově. A i díky tomu jsme si hlídali vedení,“ uvedl Bičiště.

A to si jeho svěřenci pohlídali až do konce. Sice jednou inkasovali, ale radost jim to pokazit nemohlo. „Tábor ještě v závěru zkusil power play, ale ani tady nebyl úspěšný. Ovšem i my jsme měli ve třetí třetině hodně pěkných akcí, ale své vedení jsme už nenavýšili,“ dodal Bičiště.

Nymburk hraje další zápas ve středu, na svém ledě hostí lídra z Havlíčkova Brodu. Utkání začne v 18 hodin.

Branky: 6. Kolouch (Kedršt, Štěpánek), 11. Knesl (Bičiště, Josefus), 13. Kedršt (Kalouch) – 58. Blažek (Černý, Heřman). Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1. NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Hejda, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Josefus, Bičiště, Eis – Kolouch, Kedršt, Štěpánek – Mašek.

Za Nymburk válí noví hráči


V sestavě Nymburka se v posledních třech zápasech objevili dva noví hráči. Prvním je Tadeáš Hejda, který přišel na střídavé starty z juniorky Slavie Praha. Druhým je Štěpán Štěpánek, který letos nastupoval ve druhé lize za Bílinu a Most.