Nymburk – Příbram 99 5:1

Domácí byli od prvních minut aktivní a pořádně zaměstnávali hostujícího gólmana. Ten ale předváděl výborné zákroky a svůj tým držel nad vodou. Příbram hrála dost tvrdě, tomu se museli Lvi rychle přizpůsobit. Výsledkem toho bylo velké množství vyloučených na obou stranách a také několik šarvátek.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Sokoleč - Poříčany
Sokoleč na úvod přípravy padla. Jaro bude bez kanonýra Peterky

Gólový účet otevřeli hosté ke konci první třetiny. Odpověď Nymburka přišla za pět minut dvanáct. Lépe řečeno tři vteřiny před první sirénou. Rozhodnuto nebylo ani po druhé části, v níž dali domácí jediný gól a byli o malý krůček vpředu. Ve třetí třetině ale přidali Lvi další tři trefy a bylo jasno.

„Výsledek je pro nás výborný. Hra už byla horší, protože soupeř byl hodně houževnatý. V každém případě nebyl ideální výkon rozhodčích, což nakonec vyústilo ve velké množství vyloučených,“ uvedl po utkání trenér Nymburka Pavel Bartoníček.

Zimní turnaj v Brandýse: SK Kosmonosy - Polaban Nymburk (2:4), hráno 4. února 2023.
Foto: Pokračují v dobrých výsledcích. Polaban ale čekal těžšího protivníka

Právě hodně trestů bylo možná na domácí straně kamenem úrazu. „Bylo i dost šarvátek. Toto je ale jedna z věcí, že pokud chceme uspět v dalších kolech a ve vyřazovací části, musíme se vyvarovat vyloučením. Naše síla je v pěti, máme tři vyrovnané lajny. Pak dokážeme hrát dobrý hokej,“ je přesvědčený Bartoníček. „Ocenil bych a zdůraznil to, že jsme zvládli i tak těžké utkání,“ dodal nymburský kormidelník.

Branky a nahrávky: 20. Martinec, 37. Straňák (Hrdina, Velechovský), 43. J. Kuzďas (Martinec, Dvořák), 55. Martinec (J. Kuzďas, Šafra), 58. Petrtýl (Procházka) - 18. Svoboda (Komínek). Vyloučení: 14:19. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 3:0.