„Měli jsme ještě další tutové šance, kdy jsme jeli tři na jednoho, ale nesehráli jsme je dobře. Takové šance by se měly zakončovat do prázdné brány a ne střelou mimo. Na druhou stranu i soupeř měl několik příležitostí, včetně dvou přesilovek, ale neproměnil nic," řekl na úvod hodnocení zápasu trenér domácího týmu Pavel Bičiště.

Ve druhé třetině se nymburskému týmu tolik nedařilo a prostřední část prohrál jedna dva. „Bylo tam mraky nejdříve přesilovek a potom oslabení, takže se na led dostávali více hráči z prvních dvou pětek," prozradil kouč.

Domácí si v přesilovkách vytvořili velký tlak, spousty střel, ale žádný gól z toho nebyl. Naopak hosté svoji druhou dvojnásobnou výhodu přetavili ve dva góly.

Domácí se ani nenadáli a bylo to tři dva. „Byly tam trošku obavy z dalšího vývoje zápasu," přiznal Bičiště. Ještě do přestávky ale přišel klíčový okamžik zápasu. „Důležitý gól do kabiny dala druhá lajna," těšilo trenéra, který jinak s hrou svých svěřenců spokojen nebyl. „V přesilovkách jsme měli pomalé přihrávky a střely mířily často mimo, někam nahoru do plexiskla," všiml si kouč. „Mohli jsme si přesilovky nacvičit do play off. Je to standardní situace, která může rozhodovat. Myslel jsem, že dáme nějaké góly, ale nedali jsme ani jeden," trpce přiznal šéf nymburské střídačky.

A pak ještě zhodnotil poslední část. „Třetí třetina byla hodně podobná té druhé. Dost vyloučených a hra byla jako na houpačce. Hosté ještě snížili, ale nakonec jsme vítězství i přes dvě vyloučení v závěru ubránili," oddychl si kouč.

Základní část skončila, na řadu přicházejí vyřazovací boje

Základní část 34. kolem končí. Týmy na 1. až 6. místě postupují přímo do play off. Týmy na 7. až 10. místě budou hrát předkolo play off, na dva vítězné zápasy. Dva vítězové tohoto předkola postoupí do play off, které se již hraje na tři vítězné zápasy. Dva vítězové play off postupují do kvalifikace o 1. ligu. Týmy na 11. až 18. místě hrají soutěž o udržení podobnou systému play off. Zatímco v klasickém play off postupuje dál vítěz a poraženému končí soutěž, zde bude princip opačný. Pro vítězný tým soutěž končí a poražený bude bojovat o udržení v dalším kole. Budou utvořeny čtyři dvojice 11 – 18, 12 – 17, 13 – 16, 14 – 15. Vítěz z této dvojice bude zachráněn a soutěž pro něj končí. Čtyři poražené týmy z těchto dvojic budou hrát další kolo o udržení. Z tohoto dalšího kola se opět dva týmy zachrání a zbudou poslední dva týmy, které se mezi sebou utkají o udržení v soutěži. Vítěz z této dvojice bude zachráněn, poražený sestoupí.

Termíny předkola play off: 25., 27. a 29. února.
Termíny play off – 1. kolo (čtvrtfinále): 3., 5., 7., 9., 11. března. 2. kolo (semifinále): 14., 16., 18., 20., 22. března.
Termíny zápasů o udržení – 1. kolo: 25., 27., 29. února, 2., 4. března. 2. kolo: 7., 9., 11., 13., 15. března. 3. kolo: 18., 20., 22., 24., 26. března.

Všeobecné ustanovení pro play off 2. ligy
V play off 2. ligy a v kvalifikaci mohou za zúčastněné kluby nastoupit pouze hráči, kteří za příslušný klub odehráli minimálně padesát procent utkání v soutěži s tím, že se sčítá počet startů za všechna družstva v daném klubu, avšak utkání play off a kvalifikační utkání se do tohoto počtu nezapočítávají. U brankaře se do tohoto počtu utkání započítávají i ta utkání, ve kterých byl uveden v zápise o utkání, aniž by zasáhl do hry. Podmínku padesáti procent odehraných utkání za příslušný klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za klub do 15. 12. 2015 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný klub.

Jakub Marvan