VRCHLABÍ – NYMBURK  2:4

Nymburk nastoupil do utkání jen ve čtrnácti lidech, protože domluvení hráči z královéhradecké juniorky na utkání nedorazili.

„Obránce Cicvárek hrál v útoku a hráli jsme na dvě obrany a tři útoky," popsal situaci trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.

Nymburáci se s nepříjemnou skutečností dokázali vyrovnat. „Nastoupili jsme s nasazením jako v mistráku. V oslabené sestavě jsme bojovali a hráli ze zabezpečené obrany. První třetina nám vyšla výborně a získali jsme dvoubrankový náskok. O ten jsme sice v prostředí třetině po jedné chybě a jednom oslabení přišli, ale v poslední dvacetiminutovce jsme otočili skóre opět na naši stranu. Matoušek chytil trestné střílení a Velechovský střelou do prázdné branky definitivně rozhodl," popsal utkání Bičiště.

Toho potěšil především přístup hráčů k utkání. „Kluci se semkli a podali opravdu výborný výkon, se kterým panuje spokojenost. Ještě nás čekají dva tréninky, ve kterých doladíme formu a v sobotu vyrazíme na první mistrovské utkání do Jablonce," pronesl trenér.

Branky: 27. Matějka (Jebavý, Šťastný), 30. Půlpán (Krsek) – 6. Stehlík (Král), 10. Brzák, 56. Rittig (Velechovský, Stehlík), 60. Velechovský (Král). Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2.
NED Hockey Nymburk: Brázdil (od 41. min. Matoušek) – Koloničný, Rittig, Pokorný, Kuzďas – Brzák, Bičiště, Velechovský, Král, Stehlík, Kadlec, Protivný, Šimek, Cicvárek, R. Procházka.

Jakub Marvan