NYMBURK – TECHNIKA BRNO 5:3

V úvodu zápasu se oba týmy střídaly v přesilovkách a v pořadí čtvrté se poprvé měnilo skóre. Jonáš našel ideálně M. Šimka a domácí vedli 1:0. Hosté odpověděli záhy a také v početní výhodě. Fadrný přihrával Mrázovi a ten se nemýlil – 1:1.

Další změna skóre přišla přesně v čase 28:00. Při obléhání brněnské branky se dostal puk  k Malínskému, jehož nahození od modré skončilo až za zády Chvátala. Zatímco na první branku odpověděli hosté po 59 vteřinách, na druhou jim k tomu stačilo jen 47 vteřin. Faulující Toma vydržel na trestné lavici pouhých pět vteřin a po zásahu Odehnala se mohl vrátit zpět  do hry. Vzápětí mohl poslat hosty do vedení Šedý, jeho šanci ale Kareš chytil. Další početní výhoda již hostům nevyšla. Naopak. Nymburští ujeli dva na jednoho ve vlastním oslabení a Šimek chybu vysokoškoláků dokázal potrestat – 3:2.

I do třetice se ale Brňanům podařilo vyrovnat. Na začátku třetí třetiny nahodil puk od modré Zapletal a Kareš již na jeho střelu nedosáhl. Vzápětí domácí gólman zachránil Nymburk, když pohotovým zásahem betonem odrazil bekhendový pokus Hniličky.

Rozhodnutí nakonec padlo v polovině poslední dvacetiminutovky. Stehlík proletěl jako vítr půlkou kluziště a jeho průnik nedokázal žádný z brněnských hráčů zastavit – 4:3. V závěru měli hosté ještě možnost další přesilovky, jenže se Sedláčkovým pokusem ze  vzduchu si dokázal domácí brankář poradit. V době začínajícího náporu brněnských hráčů vystihl Malínský rozehrávku a Jonáš pak předložil doslova lahůdku pro Tregla, který uzavřel gólový účet zápasu.

Branky: 13. Šimek (Jonáš, Tregl), 28. Malínský (Havlena, Sedlák), 34. Šimek (Toma), 49. Stehlík (Šefl), 58. Tregl (Jonáš, Malínský) – 14. Mráz (Zapletal, Fadrný), 29. Odehnal (Strýček, Benýšek), 42. Zapletal (Hnilička). Rozhodčí: Vokřál – Ledinský, Slavík. Vyloučení: 8:5, navíc Sedlák (N) dku. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 142. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Nymburk: Kareš – Cicvárek, Malínský, Knesl, Šefl, Havlena, Sem, K. Šimek – Tregl, Jonáš, M. Šimek – Velechovský, Stehlík, Sedlák – Štěpán, Martinec, Toma – Dvořák, Bílek.

JAKUB MARVAN