Poděbrady – Benešov 3:4 pp

Poděbradští hokejisté si zápas pokazili hned v první třetině. Tu prohráli o dvě branky, pak museli dotahovat. Podařilo se jim srovnat stav, ale v závěrečném prodloužení po necelé půlminutě inkasovali a bonusový bod pro sebe získali hostující borci.

Švéd Aiham Ousou (vpravo) v dresu Slavie v utkání s Feyenoordem Rotterdam.
Slávista má jasno. Švédsko postoupí, říká Ousou. V kabině prý budou padat hlášky

Jako první inkasovali domácí. Hosté se ale neradovali dlouho a ještě v téže minutě srovnal po přihrávce Rindoše Martínek. Pak ale zase úřadovali hráči Benešova. Vedení trefil Beran, Polesný pak zajistil Lvům dvoubrankový náskok. Zbylé dvě periody vyhráli domácí, to jim ale nakonec stačilo jen na bod. Tuma v prostřední části využil přihrávky od Pácala a snížil. Martínek si pak zopakoval spolupráci s Rindošem při prvním gólů a bylo vyrovnáno. V prodloužení rozhodl hostující Kaňka, hrálo se jen necelou půlminutu. Domácí byli ve třech, hosté ve čtyřech, protože na trestné lavici byl poděbradský hráč.

Lukáš Rindoš se v tomto utkání pasoval do role nahrávače. Minule dal čtyři branky a pomohl týmu k demolici Čáslavi, nyní dvakrát asistoval na gól Martínkovi.

„Druhou část soutěže jsme začali třetím domácím utkáním v řadě, ale moc se nám nepovedlo,“ přiznal manažer poděbradského klubu David Kubát. „Hosté si odvezli zaslouženě druhý bod. Zápas se nám příliš nepovedl a výsledek je spravedlivý. Příští týden proti vedoucímu Kolínu musíme podat diametrálně odlišný výkon, abychom mohli pomýšlet na vítězství,“ je přesvědčený manažer klubu.

Branky a nahrávky: 8. Martínek (Rindoš), 26. Tuma (Pácal), 48. Martínek (Rindoš) – 8. Sládek (Kaňka), 13. Beran (Kižlin), 18. Polesný (Kohout, Holánek), 61. Kaňka (Beran, Dušek). Třetiny: 1:3, 1:0, 1:0, - 0:1.