„Do Děčína jsme přijel s vědomím, že se děčínským hokejistům v domácí prostředí daří a že mají kvalitní první lajnu, která umí sehrát přesilové hry," řekl po zápase trenér nymburského týmu Pavel Soudský.

Nymburk se v utkání dostal do vedení, když se přesně trefil Král, ještě do přestávky ale domácí otočili vývoj skóre na svoji stranu. „ Začátek zápasu byl v naší režii. Nejenže jsme dali první gól, ale i naše další střídání se vyvíjela velice slibně. Nicméně poté jsme se dostali pod tlak, a to díky tomu že jsme po našich zbytečných faulech hráli v oslabení a tím jsme dostali soupeře do hry," popisoval úvodní třetinu utkání trenér Soudský.

Ve druhé dvacetiminutovce srovnal Nymburk se svým soupeřem krok a v 25. minutě i skóre. „Dostávali jsme se více do kombinací a do koncovky. A také jsme přitvrdili ve hře," vyzdvihl důležité aspekty nymburské hry trenér.

V základní hrací době se nakonec o vítězi nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení. „Ve třetí třetině jsme už hráli na bod. A nakonec jsme získali body dva. Drželi jsme se našeho schématu hry a tolik jsme nefaulovali," připomněl Soudský. Prodloužení trvalo pouhých 14 vteřin, než jej ukončil přesnou ranou Stehlík a přisoudil Nymburku dva body. „Rozhodla šťastná branka. Těsně před koncem soupeř fauloval a v prodloužení jsme využili přesilovku," popisoval závěr zápasu Soudský. „Výborný výkon podal opět brankář Bílek, který nás  podržel v důležitých okamžicích," pochválil gólmana nymburský kouč.

Jakub Marvan