Utkání se trenéru Pavlu Bičištěmu nehodnotilo dobře. „Tři zápasy za sebou jsme hráli venku, takže jsme se těšili domů. Vstup do zápasu byl ale špatný a v polovině utkání jsme prohrávali tři nula. To už je potom těžké něco dotahovat," smutně komentoval průběh zápasu trenér.

Přesto ještě Nymburk vstřelil dvě branky a dotáhl  se na kontakt. „V zápase jsme měli určitě více střel, ale prostě soupeř hrál dobře v obraně a branky, které vstřelil, vstřelil z důrazu v útočné třetině. Hrál jednoduchý hokej," všiml si domácí kouč.

Po dvou třetinách prohrávali domácí o jedinou branku, v té závěrečné se jim vyrovnat ale nepovedlo. „Neříkám, že soupeř, který doposud získal pouhé dva body, je špatný, ale my bychom jej měli zahrnout množstvím střel, ataků, čistých hitů, abychom jim ukázali, že u nás nemají šanci," objasňoval Bičiště způsob hry, jaký by si od svých svěřenců představoval. „Aktivita hry, jakou nyní předvádíme v domácím prostředí, se vůbec nedá srovnat s tím, jak jsme hráli doma v minulých letech," posteskl si trenér a narážel tím na sezónu před třemi lety, ve které Nymburk předváděl před domácím publikem atraktivní hru plnou vítězství a gólů.

Bičiště ještě zkusil odvolat gólmana a vyrovnat v power play, tak jak se to podařilo Nymburku proti Táboru a Řisutům, místo toho ale inkasoval počtvrté. „V power play by mělo přijít mraky střel, všechno tlačit do brány, hrát s důrazem, ale to se vůbec nestalo a nakonec jsme inkasovali do prázdné," hlesl smutně kouč.

Druhá hokejová liga pokračuje opět v sobotu, kdy jsou na programu zápasy čtrnáctého kola.  A v něm přichází na řadu lahůdka v podobě regionálního derby s týmem Kolína. Hrát se bude na ledě kolínských Kozlů. Utkání bude mít úvodní buly v 17:07 hodin.

Jakub Marvan