Sledgehokejisté Jiří Raul z Křečkova a Zdeněk Šafránek z Pátku startovali na paralympiádě v kanadském Vancouveru. Se sledgehokejovým týmem skončili na pátém místě. A jak si klání pod pěti kruhy užili?

Jaké jsou vaše dojmy z paralympiády?

JR: Bylo to fakt moc pěkné. Tohle člověk jen tak nezažije, prostě to pro mě byl super zážitek.
ZŠ: Bylo to úžasné. Byla to moje první paralympiáda, takže jsem si přivezl nepřekonatelné zážitky. Super pořadatelé, super zázemí, bylo to úžasné.

A jak jste spokojeni po sportovní stránce?

JR: Mohlo to být lepší. Ale na to, že jsme tam byli poprvé, to nebylo zase tak špatné.
ZŠ: Po sportovní stránce to až tak super nebylo. Ale obhájili jsme páté místo z mistrovství světa. Měli jsme na víc, ale nepodařil se nám první zápas a proto to tak dopadlo.

Co vás v dějišti her nejvíce zaujalo?

JR: Většinou byly plné haly na zápasy, to se u nás nevidí. Chodilo tam až šest tisíc diváků. Takže atmosféra byla skvělá, mnohem lepší než u nás při ligových zápasech.
ZŠ: Všechno bylo super zorganizované, bylo to bez chyby, do puntíku vyladěné. Na nic si nemůžeme stěžovat. Jen nás trochu otravovala věčná kontrola. A to i v noci, když jsme byli unaveni po zápase a museli jsme projít kontrolou. Ale bezpečnost je bezpečnost.

V turnaji sledgehokejistů jste se utkali se čtyřmi týmy. Jak byste je charakterizoval?

JR: Se všemi jsme už hráli, takže nás nepřekvapili. Hrálo se na užším ledě a to je úplně něco jiného, na to jsme nebyli zvyklí. Docházelo k více soubojům, hlavně od Kanaďanů a Američanů to bylo dost tvrdé. Největší rozdíl byl v tom užším kluzišti, je tam všechno rychlejší.
ZŠ: Soupeře jsme znali. První mač s Japonskem jsme počítali s tím, že vyhrajeme. S Američany jsme věděli, že prohrajeme. Pak jsme porazili Koreu, to byl asi nejlepší zápas. Pak jsme další dva zápasy zvládli. Řekl bych, že na mistrovství světa jsme podali lepší výkony.

Jak byste ohodnotil svůj výkon a výkon celého mužstva?

JR: Myslím, že to byl ode mne standard. Nějak moje výkony nevyčnívaly, bylo to normální. Možná jsme byli ustrašení z atmosféry, jinak mohly být výkony lepší.
ZŠ: Nemůžu říct, že bych si nezahrál, ale ke konci turnaje stavěl trenér na několika hráčích a už jsem tolik nehrál. Ale nastoupil jsem ve všech utkáních. Moje kondice nebyla po dlouhé nemoci stoprocentní, takže jsem hrál méně. Dlouhá nemoc se projevila. A co se týče celkového výkonu, nebylo to tak špatné.

Jaký je váš další program? Budete teď odpočívat?

JR: Za týden jedeme s Kolínem do Ostrova nad Ohří k finálovému zápasu české ligy s Hamé Zlín. Hraje se na dva vítězné zápasy a my jsme ve Zlíně vyhráli 3:2 na nájezdy.

Výsledky českého týmu
ČR – Japonsko…1:2
ČR – USA..........0:3
ČR – Korea........4:2
ČR – Itálie.........3:2 na náj.
ČR – Korea........2:1 pp