Do posledního zápasu před play off šel Nymburk s jistotou toho, že už nemůže být předstižen, naopak při tříbodovém vítězství a prohře Kolína mohl ještě odsunout Kolín ze čtvrté příčky. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme zvítězit. Mohlo se stát, že by Kolín zaváhal a šli bychom před něj," věděl trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.

Utkání se ale nevyvíjelo pro nymburské barvy dobře. Po první třetině totiž domácí museli dohánět jednobrankové manko. „Chtěl jsem, aby hra měla z naší strany větší spád, než v zápase v Chotěboři," připomněl kouč předchozí utkání.

Nymburským  se dlouho nedařilo překonat soupeřova gólmana, a když se jim to konečně povedlo, inkasovali v oslabení. „Opět jsme dělali velké množství chyb v rozehrávce v obranné třetině. V prvních dvou třetinách byl soupeř lepší. My jsme museli dvakrát dotahovat a opět jsme měli spousty vyloučení," popisoval úvodní dvě třetiny utkání kouč Bičiště. „Vůbec jsme si neplnili to, co jsme si před utkáním řekli."

Nymburk přesto vyrovnal a v nájezdech se nakonec radoval z vítězství. „Na nájezdy jsem určil střelce, kteří se trefili v zápase, plus Honzu Stehlíka, který pravidelně dává góly," prozradil Bičiště. Šimek s Bičištěm své nájezdy proměnili, na druhé straně Matoušek oba nájezdy chytil,  a tak se mohl Nymburk radovat z vítězství. Utkání nedohráli Sirotek se Sedlákem, žádná zranění v tom však nebyla. „Sirotek přijel těsně před zápasem a nakonec se rozhodl před play off odpočívat, Sedlák nebyl zcela fit, a tak se také raději šetřil na sobotu," řekl na závěr nymburský lodivod.

Rozsáhlou pozvánku před prvním zápasem v Kolíně, který se hraje v sobotu od 17 hodin, čtěte v sobotním vydání tištěného Nymburského deníku.

Jakub Marvan