Co říkáte na to, že jste skončili oba na druhém místě v anketě O nejúspěšnějšího sportovce Nymburska?

Šafránek: Musím po pravdě říct, že jsem to nečekal, že bychom mohli být nějakým způsobem vyhlášení. Na jednu stranu jsem rád, že se v těchto místech náš sport proflakuje a že jsme vidět.
Raul: Já jsem hlavně ani nevěděl, že jsem nominovaný. Dověděl jsem se to v bývalé práci od kamaráda, který mi ukázal Nymburský deník, a tam to bylo napsané.

Kam byste toto ocenění zařadili ve své sbírce trofejí mezi svými cenami?

Šafránek: Samozřejmě se to dá měřit. Tohle je moje místo, moje domovina. Takže to řadím mezi nejvyšší příčky.
Raul: Já cenu přidám k těm dalším, co mám doma. Nemám jich tolik co Zdeněk, to určitě ne, ale u mě se bude také vyjímat hezky.

Za pár dní odlétáte do Buffala, čeká vás mistrovství světa. Jaká jsou vaše očekávání?

Šafránek: Očekávání jsou vždycky velká. Chceme minimálně postoupit do semifinále. Zatím poslední dvě mistrovství světa, která máme za sebou, jsme skončili na čtvrtém místě. Takže možnost postoupit do semifinále je velká. Já si myslím, že teď na tom pracujeme dobře, soustředěních je dost, makáme, tým je dobrý, stabilní a nálada je dobrá. Doufejme, že si to přeneseme i do mistrovství světa a do toho semifinále postoupíme.
Raul: Myslím, že bylo řečeno všechno (smích). Myslím, že nás straší to, abychom se udrželi v A skupině. Další týmy makají také, možná víc než my, protože ty chtějí vyhrávat také. Nám nezbývá, než se udržet v A skupině.

Otázka pro Zdeňka. Vy hrajete za Zlín, což je dost daleko. Trénujete jen tam, nebo se připravujete sám, popřípadě s jiným týmem?

Šafránek: Připravuji se sám a jinak jezdím trénovat normálně do Zlína. Dříve jsem jezdil trénovat ještě do Pardubic, jenomže tam pak nastaly nějaké problémy od nějakých hráčů, že okoukávám jejich taktiku a přenáším to do Zlína, takže jsem tam přestal jezdit. Jestli budu jezdit ještě příští rok do Zlína, to se ještě uvidí. Mám choutky jít do Sparty. Kdybych jezdil do Zlína dál, jsem domluvený se Spartou, že bych trénoval u nich, abych nemusel tak daleko.

Jiří hraje ve Spartě. Jak je to s vámi? Jezdíte na každý trénink nebo se také připravujete sám?

Raul: Když nejedu na trénink, jsem bohužel v práci. Připravuji se i sám, ale hlavně jezdím normálně na tréninky na Spartu. Nebo s reprezentací, když to vyjde časově.

Kromě sledge hokeje máte i další záliby?

Šafránek: Jezdím na kole. Teď už je dobré počasí, takže mám za sebou dost kilometrů. Kolo mě baví hodně. Na druhou stranu se trošku těším, až bude po hokeji, protože už toho začíná být zase hodně a začnu jezdit terénní handbike. A třeba zase urvu nějaké vítězství.
Raul: Já mám jako koníček dvě malé děti doma (smích). Na zbytek není čas, děti jsou malé, takže to zabere hodně času.