Oba týmy začaly podobně jako v prvním zápase opatrně, přesto několik šancí k vidění bylo. „Myslím, že jsme začali dobře. Oba týmy měly dvě přesilovky, domácím se podařilo druhou využít, nám bohužel ale ne," okomentoval dění první části trenér Nymburského týmu Pavel Bičiště.

Druhá třetina byla na branky mnohem bohatší. Domácí vstřelili hned v úvodu dva góly, hostům se ale podařilo dvěma brankami v dalším průběhu prostřední periody odpovědět. „Nebyly odehrány ani dvě minuty a spadly nám tam dva góly. Byl tam nedůraz před naší brankou, stačilo hrábnout do puku, ale to se bohužel nestalo. Po další buly se pak dostalo pět našich hráčů za puk a před naší bránou zůstali dva volní hráči soupeře. Byly to dvě velké chyby v situaci pět na pět. Stav byl tři nula, takže pro nás nic příjemného. Vzali jsme si time a řekli jsme si, že na vyrovnání máme ještě téměř čtyřicet minut. Začali jsme ale hrát otevřený hokej a mohli jsme klidně inkasovat další góly. Pak ale přišly dvě přesilovky, ve kterých jsme zabojovali. Po střelách přišly dvě gólové dorážky a rázem jme byli na kontakt. Soupeř se začal bát," pokračoval v hodnocení zápasu kouč Nymburka.

V závěrečné části se podařilo nymburským vyrovnat a utkání skončilo nakonec v řádné hrací době nerozhodně. „O přestávce jsme se v kabině uklidnili. Při přesilovce soupeře pak vystihl Lukáš Král přihrávku a blafákem srovnal na tři tři. Ještě tam byly šance, ale nakonec se šlo do prodloužení," popisoval závěrečnou část šéf nymburské střídačky.

Na řadu tedy přišlo desetiminutové prodloužení. „Myslím, že jsme v prodloužení byli lepší. Měli jsme šance, Blažíček to ale pochytal. Závěr pak byl v režii rozhodčího. Soupeř měl v podpaží hůl, ale náš hráč ji hned upustil. To žádné hákování nebylo. Rozhodčí dal ale domácím šanci a ti ji využili. Rozhodčí tímto rozhodnutím pomohl Žďáru k vítězství a k vyrovnání stavu na jedna," rozčíleně zakončil hodnocení Bičiště. 

Jakub Marvan