Střetnou se tak celky z opačných pólů tabulky skupiny Střed. Zatímco Nymburk je se sedmatřiceti body na druhém místě, jeho středeční soupeř je poslední. Beznadějně. Má totiž jen čtyři body. „Ale pozor! Mají v týmu nová jména, klidně mohou nyní konkurovat každému," naráží před utkáním nymburský kouč na to, že poslední tým tabulky v minulém kole pořádně potrápil Havlíčkův Brod a prohrál jen o jediný gól.

Nymburk by měl být jasným favoritem. To však musí potvrdit na ledě. „Rozhodnou maličkosti. Musíme zjednodušit hru," ví Bičiště. „Hrajeme doma, takže bereme jen vítězství. Bude to ale bitva, bude to boj," varuje dopředu své svěřence šéf nymburské střídačky.

V posledním zápase nymburští hokejisté prohráli na ledě Pelhřimova 4:6. I proto chtějí doma uspět. „To se ale musíme vrátit k té jednoduchosti. Díky tomu jsme získávali body. Pak jedeme do Kolína a poté hostíme doma Tábor. Byl bych moc rád, kdybychom získali z těchto tří zápasů devět bodů," střádá nesmělé plány nymburský kormidelník.

Ten se musel v posledních zápasech vypořádat s řadou absencí svých hráčů. „Hráči byli nemocní, zranění, nebo měli pracovní či školní povinnosti. Teď už bychom měli mít více hráčů k dispozici," dodal trenér Bičiště.

Druhý tým tabulky hrál se svým středečním soupeřem v letošní sezoně už dvakrát. Doma vyhrál vysoko 8:2, u soupeře 5:3. Podaří se mu vyhrát i potřetí?