Vyhráli jste světový šampionát skupiny B. Je to váš největší úspěch? Kam byste ho ve svém výčtu medailí a úspěchů zařadil?

Šafránek: Abych pravdu řekl, tento turnaj byl pro náš tým jak na výsledky a výhry povinností. A samozřejmě jsem s vývojem celého šampionátu a našimi výsledky velice spokojen. I když jsme se do skupiny B dostali po nevydařeném MS v Buffalu, tak si této medaile velice vážím a hlavně toho, jak jsme jako tým fungovali.
Raul: Úspěch to určitě je, vrátilo nás to do elitní skupiny.

Byli jste v dalekém Japonsku. Jaký byl šampionát z vašeho pohledu?

Šafránek: V Japonsku jsem díky hokeji byl už po několikáté a vždy to má vysokou úroveň a skvělou organizaci. Šampionát byl skvělý od ubytování až po zázemí na zimním stadionu.
Raul: Šampionát byl pěkný.

Měli jste možnost prohlédnout si město?

Šafránek: Město jsme měli šanci prohlédnout a je to krásné město. Leží hned vedle Pacifického oceánu a i tam jsme se podívali.
Raul: Jeden volný den byl, tak jsem se byl podívat ve městě Tomakomai, jinak všechny dny byly hrací, takže je trávíme na zimáku. Kvůli prohlídce města tam ale nejezdíme (smích).

Ve finále jste porazili domácí Japonce jasným výsledkem. Jaké bylo finále?

Šafránek: Do finále jsme šli, s tím že vyhrát musíme a že samozřejmě to chtěli Japonci také, tak jsme věděli, že to bude dost těžké. My jsme plnili vše, co po nás trenéři chtěli a díky tomu jsme i ve finále zvítězili 6:0 a mohli se radovat ze zlaté medaile.
Raul: Začátek zápasu a první třetina byla vyrovnaná, ale pak jsme zápas zlomili ve svůj prospěch. A vyhráli zaslouženě.

Jak byste zhodnotil vůbec vaší cestu turnajem do finále?

Šafránek: První zápas jsme měli proti „neznámému týmu" z Velké Británie a byl to pro nás skvělý vstup do šampionátu. S týmem Slovenska jsme hráli před měsícem v Ostravě a věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale zvítězili jsme. A dotřetice Japonsko, se kterým se potkáváme často. Naposled také před měsícem v Ostravě. A věděli jsme, že musíme plnit úkoly, co chtějí trenéři a díky tomu jsme si každý zápas užívali a vyhráli bez inkasovaného gólu.
Raul: Hráli jsme celý turnaj to, co jsme chtěli hrát. Povedlo se to.

Loni jste spadli ze skupiny A, nyní jste zase postoupili. Jaké tedy budou další cíle reprezentačního týmu?

Šafránek: Jelikož hrajeme hokej a ten se hraje na tři třetiny, tak jsme si rozdělili vše do třetin. První třetina postoupit do skupiny A. Druhá třetina vyhrát zlato na mistrovství světa skupiny B v Tomakomai. A třetí velice důležitá třetina nás teprve čeká a to je poprat se o postup na paralympiádu v roce 2018 do Koree.
Raul: Rozhodně se kvalifikovat na paralympiádu.

Nyní se blíží vánoční svátky. Co pro vás znamenají?

Šafránek: Vánoční svátky pro mě znamenají hlavně klid doma s rodinou a odpočinek od sportu.
Raul: Klid a pohoda v kruhu rodinném.

A jaké jsou vaše osobní cíle ať už sportovní či nesportovní?

Šafránek: Další cíle jsou věnování se rodině a po sportovní stránce je to hokej, ať na klubové úrovni nebo reprezentační, a to dosáhnout již naplánovaných věcí. A ještě v únoru obhajoba mého titulu šampiona z boxu, která se bude konat 25. února v hale Bios v Poděbradech.
Raul: Udržet se co nejdéle zdravý a v dobré kondici.