„Ze začátku to ani nevypadlo, že bychom hráli předkolo play off. Soupeři jsme nabídli hodně ztrát kotoučů v obranné třetině a ten se tak dostával k zakončení. My jsme nebyli schopni si nahrát a z toho plynula převaha soupeře. Byli jsme rádi, když první třetina skončila," řekl po zápase trenér nymburského celku Pavel Bičiště.

Zatímco první třetina skončila bez branek, ve druhé části se oba týmy trefily jednou. „Dali jsme gól a pak jsme měli několik přesilovek. Puk šel rychle z hokejky na hokejku a i když byl soupeř v oslabení aktivní, dostávali jsme se ke střelám. Gól z přesilovky jsme ale nedali," litoval Bičiště.

Zato soupeř ano. „Sehráli to moc pěkně a zakončovali krásně pod víko," pochválil soupeře nymburský trenér.

I po druhém dějství byl tedy stav vyrovnaný. „Věděl jsem, že kdo dá ve třetí třetině první gól, bude už schopný utkání vyhrát. Nakonec jsme tím šťastnějším týmem byli my," potěšilo trenéra.

Nymburští nejenže vstřelili gól jako první, ale navíc přidali druhou branku. „Věděli jsme, že Žďár zbraně nesloží a že bude bojovat o vítězství," uvědomoval si kouč.

To se nakonec stalo a soupeři se podařilo snížit. „V závěru jsme pak ještě udělali tři čtyři zbytečné chyby a skóre nakonec mohlo být klidně vyrovnané. V posledních vteřinách měl soupeř velký tlak, puk lítal kolem naší brány," popisoval závěrečné chvilky zápasu kouč. „Bylo to hezké a vyrovnané utkání. První třetina byla z naší strany špatná, pak už to bylo lepší. Šťastnějším týmem jsme byli tentokrát my," těšilo trenéra.

Ten už vyhlížel sobotní odvetu. „Chtěl bych hrát takovou obranu, jakou vždy venku předvádíme. Doufám, že se nenecháme unést vítězstvím v prvním zápase. Musíme hrát jednoduše, jít ze zabezpečené obrany a do šancí už se dostaneme. Myslím si, že to bude zase o jednom dvou gólech. Určitě budeme chtít vyhrát," řekl na závěr kouč Nymburka.

JAKUB MARVAN