„Do Klášterce jsme jeli s vědomím, že dobré mužstvo třikrát za sebou neprohrává," začal hodnocení zápasů trenér Nymburka Pavel Bičiště a narážel tím na skutečnost, že předchozí dvě utkání Nymburk prohrál.

Začátek se nevyvíjel pro Nymburk dobře, přesto šli hosté do vedení. „První třetina byla snad 24:3 na střely ve prospěch domácích, přesto jsme při vlastním oslabení po spolupráci Krále a Stehlíka šli do vedení my," přibližoval dění v první části Bičiště.

Ve druhé části Klášterec  vyrovnal, pak šel Nymburk opět do vedení, ale ještě do druhé přestávky bylo opět srovnáno. „Soupeř hrál velmi agresivně a s velikým úsilím. Snažili se hrát všechno do brány," pokračoval trenér Bičiště.

Na začátku třetí třetiny vstřelili domácí třetí branku a vůbec poprvé v zápase šli do vedení. V závěru ale Nymburk vstřelil tři góly a zvítězil. „Naštěstí máme první lajnu, která nám dává góly v každém zápase. V tomto utkání první útok vstřelil čtyři z pěti branek a jejich produktivita tedy byla výborná," pochválil hráče trenér Bičiště.

Ten opět stáhl ve třetí třetině sestavu pouze na dvě lajny, což opět přineslo úspěch. „Ti hráči, kteří seděli, neplnili úkoly, které jsme od nich v zápase požadovali," vysvětloval nymburský kormidelník.

V brance se opět po dlouhé době představil brankář Matoušek, který nastoupil místo Bílka. „Matoušek předváděl v celém zápase výborný výkon," okomentoval výkon gólmana trenér.

Skvělý výkon předvedl i Stehlík, který dva góly dal a na dva přihrál. Stehlík v minulosti působil v dresu Klášterce a v zápase tak měl proti svým bývalým spoluhráčům mimořádnou motivaci. „Kdyby mohl, tak snad odehraje celý zápas. Za celý zápas si snad ani nesedl na lavičku a hned jak přišel z ledu, tak byl u dvířek připravený skočit zpět do hry. Takovéhle nasazení jsem snad ještě neviděl," dodal na závěr Bičiště.

JAKUB MARVAN