V sobotu 2. března se již rozběhne play off. Do vyřazovacích bojů postoupí prvních osm týmů tabulky. Pro devátý Jindřichův Hradec soutěž končí, desátou Chotěboř čeká baráž o 2. ligu.

Nymburk je před posledním kolem dlouhodobé části na pátém místě tabulky a před šestým Pelhřimovem má již pětibodový náskok a nemůže být tedy předstižen. Na čtvrtý Kolín ztrácí Nymburk tři body a má ještě teoretickou naději se před Kolín dostat a začínat tak play off doma s Kolínem. Nymburk může v 1. kole play off narazit pouze na Kolín nebo na Techniku Brno.

Jaké mohou nastat varianty?

Varianta 1: Nymburk začne venku proti Kolínu – nejpravděpodobnější varianta.
Kolín získá bod nebo dva v Pelhřimově. Na výsledku zápasu Nymburka s Břeclaví ani na výsledku zápasu Moravských Budějovic s Technikou Brno by v případě jedno či dvoubodového zisku Kolína v Pelhřimově nezáleželo. I kdyby Kolín získal dva body a Technika žádný, Kolín by se před Techniku nedostal neboť má horší vzájemné zápasy.

Varianta 2: Nymburk začne doma proti Kolínu.
Varianta, kterou si přejí všichni Nymburáci. Nymburk porazí Břeclav v základní hrací době a  Kolín nezíská v Pelhřimově ani bod. V tom případě bude mít Nymburk stejně bodů jako Kolín a budou rozhodovat vzájemné zápasy. Ty má Nymburk lepší. Nymburk by se tedy v tabulce posunul na čtvrté místo před Kolín a v sobotu by začínal play off doma proti Kolínu.

Varianta 3: Nymburk začne venku proti Technice Brno.
Varianta, kterou si nikdo z Nymburka nepřeje. Kolín získá tři body v Pelhřimově a Technika Brno ani jeden v Moravských Budějovicích. V tomto případě by se Kolín dostal na třetí místo tabulky a odsunul by Techniku na čtvrtou příčku.

V play off si přejí Kolín

Před play off ještě čeká Nymburk poslední zápas a to  proti Břeclavi. „Chceme toto utkání vyhrát. Vždyť pokud by Kolín nezískal ani bod v Pelhřimově ještě bychom šli na čtvrté místo," připomíná lepší bilanci ve vzájemných zápasech trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Branku Nymburka bude ve středečním zápase hájit gólman Matoušek. „Chceme mít do play off dva rozchytané gólmany. V Chotěboři chytal Bílek, proto půjde proti Břeclavi do branky Matoušek," hlásí dopředu šéf nymburské střídačky.

A jak bude vypadat další sestava na poslední zápas základní části a na play off? „Bohužel až do konce sezony už nebude Šefl, kterého postihly zdravotní problémy," lituje ztráty v zadních řadách Bičiště. Co se týče útočníků se uvidí. „Určitě chceme boleslavské juniory Koudelu a Frolíka. Na play off potom i Jiránka a Ryse z boleslavského áčka. Záleží, jak se bude vyvíjet série mezi Boleslaví a Havlíčkovým Brodem," ví Bičiště.

Kromě Kolína se může Nymburk potkat v prvním kole play off i s Technikou Brno, takový scénář si ale asi nikdo nepřeje. „I proti Technice se dá hrát. Z ekonomického hlediska, ale i diváckého zájmu je jasné, že bychom rádi na Kolín. Nezáleží to však na nás. Do play off chceme jít v každém případě s vítězstvím v zádech, takže proti Břeclavi budeme hrát naplno," řekl na závěr Bičiště.

JAKUB MARVAN