V. POPOVICE – PODĚBRADY  6:1

„Přijeli jsme na utkání se zcela jistě nejméně oblíbeným soupeřem s cílem co nejdéle hrát bez inkasované branky a naopak se pokusit nějaký ten gól vstřelit," prozradil předzápasovou taktiku kouč Poděbrad David Kubát.

Tomu odpovídal i obraz první třetiny. Domácí byli více na puku a spoustu času trávili v obranném pásmu Poděbrad. Jejich snahu pozorná obrana hostů likvidovala a pokud se Popovice dostaly do zakončení, tak jejich šance zneškodnil poděbradský brankář Brázdil. V závěru úvodní části hry dostal hostující tým výhodu přesilové hry, ale nenaložil s ní dobře. Nejenže branku domácích neohrozil, ale špatnou rozehrávku vystihl  Medřický a v čase 19:18 poslal Popovice do vedení.

V úvodu druhé třetiny rozhodčí poslal Poděbrady do třech a toho domácí využili v čase 21:55 zásluhou Culky. Ve 26. minutě hrály Popovice další přesilovku. „Kotouč domácí dotlačili do posunuté branky, ale hlavní rozhodčí branku uznal," zlobil se Kubát.

A když ve 35. minutě zvýšil Culka svým druhým gólem v utkání na 4:0, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Do poslední třetiny vystřídal v brance Poděbrad Brázdila Benýr. Hosté dohrávali přesilovou hru a  dokázali ji využít. V čase 40:38 dorazil střelu Havelky do branky Šebesta. Hosté měli ještě několik slibných šancí na zkorigování výsledku, ale branky stříleli už pouze domácí. Brankami ve 46. a 48. minutě pojistili výsledek a v poklidu si dokráčeli pro tři body.

„V utkání jsme se opět přesvědčili, že to na Popovice dlouhodobě neumíme a jsou naší černou můrou," přiznal po prohraném střetnutí poděbradský trenér.

Branky: 20. Medřický, 22. Culka (Farář), 27. Medřický, 35. Culka (Chochola), 47. Moravec (Braniš), 49. Petržela (Culka) – 41. Šebesta (Havelka). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Doubek. Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 6:1. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1.
Poděbrady: Brázdil (41. Benýr) – Malínský, Buldra, Svoboda, Hněvsa, Havelka – Šebesta, Skokan, Pácal – Drahoňovský, Löffelmann, Procházka – Malý, Struhala,Vašát.