HC Poděbrady - Slavoj Velké Popovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Úvodní třetina byla velmi rozháraná, Popovice se nikam nehrnuly, pozorně bránily a hrozily z brejků. Domácí hokejisté nedokázali soupeře dostat pod větší tlak.

Svůj díl viny na tom měl již tradičně velmi špatný výkon rozhodčího Jecelína, který nepřesnými vyloučeními na obou stranách nenechal hrát mužstva v plném počtu.

Největší šanci měli hosté v 15. minutě, když v přesilovce Poděbrad vystihli jejich rozehrávku a R. Procházka zastavil ujíždějícího hráče až faulem. Nařízené trestné střílení však domácí brankář Brázdil s přehledem chytil.

Ve druhé třetiny domácí hokejisté sice zlepšili pohyb, ale rozhodčí jim udělil neuvěřitelných 30 trestných minut. Díky výbornému výkonu poděbradského gólmana Brázdila v brance a obětavému výkonu bránících hráčů na ledě Poděbrady všechna oslabení přestály.

V poslední části hry rozhodčí Jecelín korunoval svůj výkon tím, že udělil 32 trestných minut naopak hostujícímu mužstvu.

Domácím ale přesilové hry nejdou a tak zůstával stav dlouho nezměněn. Do vedení šly Poděbrady až ve 48. minutě, kdy se Drahoňovský trefil z velkého úhlu přesně pod víko.

Hosté mohli vyrovnat z brejků, ale nedokázali vyzrát na domácího brankáře. Výsledek pečetil v čase 58:11 Ivo Procházka, když v přesilové hře pět na tři dotlačil puk za brankovou čáru.

Nic na vítězství Poděbrad nezměnila ani závěrečná power-play Popovic a domácí získali již třetí vítězství v řadě.

Branky: 48. Drahoňovský (Struhala), 59. Procházka Ivo (Šebesta). Vyloučení: 8:8 navíc Buldra, Procházka R. (POD), Dvořák, Moravec (POP) 10 minut OT. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jecelín - Tasch, Špringl.

Poděbrady: Brázdil - Malínský, Kuzďas, Buldra, Procházka R., Havelka - Svoboda, Löffelmann, Malý - Pácal, Skokan, Procházka I. - Šebesta, Struhala, Drahoňovský.