Poděbrady – Příbram 9:3

Od počátku o sobě mladí hráči dávali vědět. Skóre otevřel Papoušek. V 9. minutě hosté zásluhou Beneše vyrovnali a na chvíli utlumili aktivní hru Poděbrad, dvě minuty před koncem třetiny vrátil domácím vedení svou první brankou Milaniak.

Stejný hráč hned zkraje druhé třetiny navýšil náskok na 3:1, tři minuty poté Pojkar ranou od modré trefil přesně roh branky a domácí vedli už 4:1. Posléze se hra začala kouskovat vyloučeními, na trestnou lavici putovali postupně čtyři domácí hráči. Přesto se povedlo skóre navýšit, dárek v podobě střely do prázdné branky Příbrami dostal Příhoda – 5:1. Ve 36. minutě se hostující útočník dostal za poděbradskou obranu a byl zastaven pouze za cenu faulu. Nařízené trestné střílení proměnil Svoboda – 5:2.

Poslední třetina se odehrávala už pouze v režii Poděbrad. Podruhé se trefil Pojkar a na 7:3 zvyšoval Brandejský. Deset minut před koncem dosáhl k velké radosti svého prvního hattricku mezi dospělými Lukáš Milaniak 8:2. Na závěr třetiny zvýšil ještě Čapek na 9:2, poslední slovo ale měli hosté, když korigoval Anděl na konečných 9:3.

Příští týden Poděbrady vyzvou na domácím ledě rezervu nedalekého Kolína a v našlapané tabulce půjde o průběžné druhé až čtvrté místo. Start je v tradičních 17 hodin.

Branky Poděbrad: 5. Papoušek (Diviš), 18. Milaniak (Dobroň, Žalud), 22. Milaniak (Tuma), 26. Pojkar (Tuma), 36. Příhoda (Brandejský, Bartoň), 42. Pojkar (Čapek, Tuma), 44. Brandejský (Pácal, Pojkar), 51. Milaniak (Pojkar, Čapek), 58. Čapek (Tuma, Milaniak). Třetiny: 2:1, 3:1, 4:1. HC Poděbrady: Bílek (Svoboda) – Dobroň, Bartoň, Pojkar, Žalud, Vošta – Příhoda, Pácal, Brandejský – Čapek, Milaniak, Tuma – D. Toupal, Diviš, Papoušek – Kubát, Šafra.