Hned v úvodu byl vyloučen za hloupý faul domácí Ivo Procházka na 5 minut plus do konce utkání. Poděbrady dlouhé oslabení bez větších problémů přežily. V rozmezí 15. až 19. minuty dostali domácí výhodu dvou přesilových her za sebou, ale naložili s nimi špatně. Vlašim naopak z brejku v oslabení v 19. minutě udeřila.

Ve 23. minutě vlašimský Jaeger zvýšil na 2:0. Domácími hráči tato branka ještě více otřásla a dostali se po velký tlak. Spoustu toho pochytal domácí brankář Král, ale ve 38. minutě Kokos zvýšil na 3:0.

Pro domácí tento stav nebyl žádnou novinkou, protože v posledních zápasech vždy nabídli soupeři tento poměrně luxusní náskok, ale nikdy se jim ho nepodařilo zlikvidovat.

Poděbrady v poslední části snížily, ale závěrečné slovo patřilo hostům a bylo hotovo.

„Zápas ukázal jak špatně jsme na tom s koncovkou. Soupeři velmi dobře pokrývají předbrankový prostor, kde to bolí a kam se nám nechce. Bohužel pokud tohle nezměníme, tak se z toho marastu nevyhrabeme," zlobil se předseda poděbradského klubu Petr Fiala.

Branky: 47. Malý (Buldra) – 19. Burda (Pessr), 23. Kočí (Jaeger,Výborný), 38. Kakos, 54. Pessr (Herwig).