Poděbrady – Žabonosy 12:5

Domácí, kteří v letošní sezoně na vlastním ledě nezískali ještě ani bod, měli od začátku herní převahu. První přesilová hra se sice ještě moc nepovedla, ale v 7. minutě otevřel skóre utkání Filip Kejdana, kterého po dvou minutách napodobil Jiří Pácal střelou pod horní tyčku branky. Jestli se něco v první třetině nedařilo, tak to byly přesilové hry. Vše si ale domácí hokejisté vynahradili ve dvanácté a šestnácté minutě, kdy soupeři odskočili po brankách Dominika Čapka a Martina Příhody na pohodlných 4:0. Premiéru si v poděbradském brankovišti odbyl Tomáš Svoboda, kterého ale v první třetině Žabonosy příliš nezaměstnaly.

Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích, do poloviny utkání stihli vstřelit branku ještě Václav Volejník a Lukáš Tuma. Domácí obrana poté trochu polevili, ukázat se tak musel i Svoboda. Teprve ve 32. minutě se prosadili i hosté – Martin Mejzr si vzal na vlastní polovině puk a své sólo přes půl hřiště zakončil přesně – 6:1. Domácí dále kombinovali, často situace ale přehrávali. Další branku tak přidal až ranou od modré David Pojkar, do přestávky se trefil ještě podruhé Martin Příhoda a za Žabonosy korigoval střelou bez přípravy Pavel Kubát.

Třetí třetina se už odehrávala v poklidném tempu. Poděbrady dodržely průměr čtyř branek na třetinu. Martin Příhoda zkompletoval hattrick, další branky přidali Lukáš Rindoš, David Toupal a David Pojkar. Volnější prostor před domácí brankou pak využili ke kosmetické úpravy výsledku Dominik Hrachovec, znovu Pavel Kubát a Jaroslav Kedršt.

„Měli jsme celý zápas pod kontrolou a oslabení hosté moc odporu nekladli. Nyní nás čeká série tří utkání na hřištích soupeřů, příští týden zajíždíme do Kutné Hory,“ uvedl manažer poděbradského klubu David Kubát.

Branky: 7. Kejdana, 9. Pácal, 12. Čapek, 16. Příhoda, 25. Volejník, 30. Tuma, 35. Pojkar, 38. Příhoda, 42. Příhoda, 44. Rindoš, 58. Toupal, 60. Pojkar – 32. Mejzr, 39. Kubát, 44. Hrachovec, 48. Kubát, 55. Kedršt. Třetiny: 4:0, 4:2, 4:3.
HC Poděbrady: Svoboda – Žalud, Dobroň, Milaniak, Bartoň, Vošta, Pojkar – Toupal, Kejdana, Pácal, Rindoš, Příhoda, Čapek, Toupal, Šafra, Volejník, Tuma.

Ilustrační foto
Po poločase Sokoleč zabrala