Nymburk – Řisuty 4:5 pp

Domácí hokejisté dvakrát prohrávali, pokaždé dokázali srovnat. Pak ale vedli o dva góly oni a vypadalo to hodně nadějně. Jenže vyrovnat se podařilo i hostujícím hokejistům. A ti si nakonec odvezli i druhý bod, když ve třetí minutě prodloužení rozhodli.

„Neumíme potvrdit kvalitní výkon z derby s Kolínem, a to je škoda. Bylo to od nás laxní, přizpůsobili jsme se soupeři. Ten si přijel jen tak zahrát a my jsme si také jen tak zahráli,“ zlobil se na hráče trenér Nymburka Pavel Bičiště.

V první třetině daly oba týmy po dvou gólech. Domácí oba z přesilových her. „A měli jsme tam i další šance, ale zase jsme se s tím mazlili, mysleli jsme si, že to půjde samo a ono to nešlo,“ vyprávěl kouč Nymburka.

Za stavu dva dva domácí dvakrát skórovali. Jenže hned vzápětí hosté snížili na rozdíl jediné branky. A v poslední části Řisuty vyrovnaly. „Chtěli jsme hrát dobře odzadu, ale prostě jsme to nezvládli. A na řadu přišlo prodloužení. Při třetím střídání nechal Kolouch volného hráče a ten rozhodl nechytatelnou střelou,“ popsal smutný konec střetnutí kouč Bičiště. „Zaslouženě jsme nevyhráli. Soupeři jsme body darovali, což je velká škoda a což mě hodně mrzí,“ řekl po utkání šéf nymburské střídačky. (mal)

Nymburk - Řisuty 4:5 pp

Branky a nahrávky: 7. Knesl (Bičiště, Kolouch), 16. Josefus (Stehlík, Arnošt), 21. Arnošt (Josefus, Knesl), 35. Stehlík (Josefus, Knesl) – 5. M. Kučera (Krpata), 13. Urbanec (Rod, Kos), 35. Krpata (Libovický, M. Kučera), 44. Řepka (Hampl, Chládek), 63. Urbanec (Rod, Chládek).

Třetiny: 2:2, 2:1, 0:1, – 0:1.

NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek, Stehlík, Bičiště, Josefus, Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Wiencek, Kačírek.