Zúčastnil jste se jako člen sledge hokejové reprezentace paralympijských her v Soči. Jaká olympiáda byla?
Raul: Paralympiáda byla jednoznačně dobrá.
Šafránek: Paralympiáda byla jedním z mých největších zážitků! Perfektní organizace, dobré rozložení sportovišť a paralympijské vesnice.

Předčila olympiáda v Rusku vaše očekávání?
Raul: V Rusku se jim povedl skvělý zahajovací a uvítací ceremoniál. Byl to nezapomenutelný zážitek.
Šafránek: V Soči jsme s týmem byli už v srpnu 2013 před paralympiádou, a tak jsme zhruba věděli, do čeho jdeme… A trochu jsme se strachovali, jak to bude vypadat, protože vše bylo rozdělané a nic dodělané. Ale když jsme dorazili do vesnice, vše bylo téměř dokonalé. Jen malé nedodělky za plotem. Podle mého shrnutí byla paralympiáda bezchybná.

Narazili jste během her na nějaký problém?
Raul: Vše bylo zorganizované dobře, na žádný problém jsem nenarazil.
Šafránek: Jediné, co bych považoval za problém bylo, i když nijak ovlivňující chod paralympiády, to, že nebyli v obchodech paralympijské suvenýry. Všude byli jen olympijské.

Pojďme ke sportovní stránce. V turnaji jste skončili na pátém místě. Berete to jako úspěch nebo ne?
Raul: Je to určitě úspěch, obhájili jsme páté místo z Vancouveru, což je skvělé. Ale všichni jsme si přáli být lepší.
Šafránek: Tak abych byl upřímný, za úspěch to moc nepovažuji, i když je pravda, že obhajoba pátého místa z Vancouveru je pro nás dobrý výsledek. Tým jsme měli dosti kvalitní na postup a hrát o medaile, chybělo nám trochu štěstíčka a  klidu při zakončení.

Co vám chybělo k tomu, abyste bojovali o některou z medailí?
Raul: Měli jsme špatné zakončování v prvních dvou zápasech s Nory a Švédy, takže nám chyběly proměněné šance.
Šafránek: Myslím si, že to bylo tím, že tým není optimálně psychicky naladěný pro větší výkony. Vím, že jako kapitán bych toto měl mít pořešene, ale v tomto týmu „nesportovců"  je to velice těžké.

Herní projev týmu byl dobrý, ale měli jste i trochu smůly. Čím si to vysvětlujete?
Raul: Já bych o smůle vůbec nemluvil, jak už jsem řekl, problém byl v zakončení a  dát gól.
Šafránek: Jak jsem odpovídal v otázce předtím, myslím si, že to bylo psychikou, klidu při koncovce a trochu toho štěstíčka.

Na stadionu byla při vašich zápasech výborná atmosféra. Co jste tomu říkali?
Raul: Atmosféra byla vynikající, všichni jsme si to užívali.
Šafránek: Musím říci, že atmosféra byla podobná jako ve Vancouveru. A pro hru je to něco super, žene vás to dopředu a já jsem si to užíval naplno.

Co vám na vaše výkony říkali po návratu vaši nejbližší?
Raul: Manželka s dětmi mne na letišti vítala slovy: „proč se tváříš tak smutně a unaveně, vždyť jste byli na dovolené?"  Ale bylo vidět, že je na mne i celý tým pyšná.
Šafránek: Rodina, kamarádi a známí byli vším dosti uneseni. Díky přenosům a skvělým komentátorům se to dostalo do velkého podvědomí hodně lidem. Každý, koho jsem potkal, náš hokej jen chválil.

Jaký bude váš následující program?
Raul: Budu i nadále chodit do práce, věnovat se rodině, udržovat si fyzickou kondici a těšit se na další sledge hokejovou sezonu.
Šafránek: Další program je zatím nejistý, vše se vše teď řeší na svazu. Řeší se nová sezona. Ale mělo by být mistrovství Evropy podle posledních dostupných informací v Chanty-Manisisk na Sibiři někdy říjen – listopad. Vše se ale budeme dozvídat postupně.