V neděli jste slavnostně otevřeli nový zimní stadion. Jaký z toho máte pocit jako šéf poděbradského hokejového klubu?

Jsem především opravdu velmi rád, že se v Poděbradech konečně po třech letech podařilo dostavět nový zimní stadion.  Navíc je to podle mého názoru velice hezká a moderní hala, která se všem, kteří do ní přijdou, líbí.  Pro HC Poděbrady tím doufám konečně začíná období, kdy se nebudeme muset strachovat o to, kde budeme v příští sezoně hrát,  jak tomu bylo v posledních desetiletích. Na druhou stranu je to pro nás, členy hokejového klubu, velká výzva. Chceme dokázat, že v Poděbradech dokážeme vybudovat silný hokejový klub, samozřejmě zaměřený především na děti a mládež. Slavnostním otevřením to vše jen začalo, takže pocity mám radostné, ale zároveň zavazující.

Vy jste se na otevření stadionu osobně podílel organizačně. Jak se vám podařilo taková jména hokejové minulosti do Poděbrad dostat?

Přiznám se, že jsem vždy věřil, že se i přes problémy, které se vyskytly, podaří novou halu dostavět. Byl jsem o tom přesvědčený. A vždy jsem si představoval, že by bylo vhodné, aby proběhlo důstojné zahájení. Od začátku jsem chtěl, aby slavnostní otevření proběhlo ve sportovním duchu, nejlépe utkáním mezi poděbradským A týmem a zajímavým soupeřem. Protože za dobu působení v hokejovém prostředí mám kontakty na bývalé hokejové reprezentanty, navrhl jsem pozvat tým bývalých reprezentantů. Následně jsme do programu zařadili také poděbradské krasobruslařky a ukázku short tracku. Potěšilo mě, že do Poděbrad dorazili takové osobnosti jako D. Moravec, L. Gudas, R. Žemlička, J. Řezníček, B. Ščerban. Z těch starším hráli např. M. Chalupa nebo R. Farda. Trenéry byli Jan „Gusta" Havel, Milan Nový a Pavel Richter. Celé zahájení perfektně moderoval Petr Vichnar, slavnostní buly vhazoval Slavomír Lener. Výborné obsazení.

Proti hokejovým hvězdám a veličinám jste si také zahrál. Jak se vám i celému poděbradskému týmu hrálo?

Takovou příležitost jsem si nemohl nechat ujít a na utkání jsem se svědomitě připravoval (smích). Je ale třeba sportovně přiznat, že při použití veteránských pravidel, tzn. zákaz  hry tělem a golfového úderu, bylo pro náš tým velice složité se prosadit. Bývalí špičkový hráči to prostě pořád „mají v ruce". Nepomohl nám ani speciální trenérský trojlístek ve složení  Miloš Fiala (dlouholetý poděbradský trenér A týmu), David Kubát (současný trenér A týmu) a Miloš Říha (známý a úspěšný hokejový trenér). Z hlediště nás navíc podporovali bývalí hráči našeho klubu, kteří měli možnost se v rámci slavnostního zahájení symbolicky rozloučit se svými fanoušky a předat štafetu svým následovníkům.

Vsítil jste poslední branku utkání. Je tento gól takovou vaší třešničkou na dortu za vaší kariérou, nebo budete ještě hrát dál?

Kariéru jsem ukončil již před čtyřmi lety, ale hokej mám rád, a tak se v rámci časových možností snažím alespoň jednou týdně s A týmem trénovat a hraji občas přátelské nebo takovéto exhibiční zápasy. Nebudu ale zastírat, že jsem si přál vstřelit v tomto výjimečném, zahajovacím  zápase gól a jsem velmi rád, že se mi to povedlo. Střílet góly mě nikdy neomrzí (smích).

Na otevření nového stánku přišly téměř čtyři stovky lidí. Je to dost nebo jste počítal s větší návštěvou?

Poděbradská hala je projektována pro 350 diváků, takže vlastně bylo „vyprodáno". Vstupné bylo samozřejmě zdarma, ale myslím, že se v průběhu celého zahájení v hale zhruba 400 diváků opravdu objevilo. Osobně jsem byl s návštěvou spokojen a doufám, že s průběhem slavnostního zahájení byli spokojeni i diváci.

Co může otevření zimního stadionu přinést sportovní veřejnosti v lázeňském městě?

Jsem přesvědčen o tom, že si město velikosti a významu Poděbrad zimní stadion zaslouží. V každém případě rozšíří možnosti pro sportování mládeže a dětí. Vždyť jen náš klub v současnosti registruje přes 60 členů mládežnických družstev. Jako HC Poděbrady máme také v úmyslu vytvořit program pro první stupeň základních škol, kdy chceme nabídnout ředitelům škol v našem městě i nejbližším okolí bruslařské hodiny tělesné výchovy. Nejmenší žáci tak budou mít příležitost se pod vedením kvalifikovaných trenérů naučit bruslit. Kdo ví, třeba je to přivede k hokeji, třeba ke krasobruslení, ale když se naučí „pouze" bruslit, bude to fajn. A nechtěl bych zapomenout ani na dospělé hobby hokejisty. Na zimáku v Poděbradech se budou odehrávat zápasy dokonce dvou takovýchto soutěží – Polabský pohár a Vesnická hokejová liga. Abychom mohli zvát i týmy ze zahraničí na soustředění nebo pořádat např. juniorské mezinárodní zápasy, je nezbytné vybudovat kvalitní zázemí. To tento zimní stadion i jeho možné využití posune výrazně nahoru. Ostatně mluvil o tom i pan Slavomír Lener. Prostor na podélné straně stadionu k tomu vybízí. Mám představu jednopatrové budovy, kde v přízemí by byly šatny a v patře občerstvení s výhledem na led, tělocvična na rozcvičení a posilovna. V letních měsících by se toto zařízení mohlo využívat jako „cyklo – point" pro převlečení a osprchování cyklistů nebo bruslařů využívajících stezku podle Labe.

Poslední sezony jste museli cestovat na tréninky a zápasy do Nymburka, to už se nyní změní. Může to přitáhnout i nové malé hokejisty?

Poslední tři sezony v nymburském azylu byly opravdu náročné a patří veliký dík nejen hráčům, ale i trenérům a v neposlední řadě rodičům malých hokejistů, že vydrželi a na hokej nezanevřeli. Všichni vítáme, že jsme zpět v Poděbradech, na domácím stadionu. O tom, že to přitáhne nové malé hokejisty nepochybuji. Lední hokej je u nás pořád velice populární sport a musíme dětem umět nabídnout zajímavější program než je vysedávání u počítačů a tabletů.

A co hokejoví příznivci? Počítáte s tím, že si i oni opět najdou cestu na zimák a budou poděbradský A – tým podporovat? Vždyť v minulých letech bývala na poděbradském stadionu docela slušná atmosféra…

Ano, to je pravda, mohu to z vlastní zkušenosti potvrdit.  Fanoušci jsou všude stejní – chtějí vidět vítězství  a maximální úsilí, nasazení. Když to bude náš A tým převádět, určitě si cestu na zimák, tak jako v minulosti, najdou. Hokej byl v Poděbradech vždy divácky nejnavštěvovanější sport, pevně věřím, že zase bude a fanoušci budou mít dobrý důvod na nový zimní stadion chodit v hojném počtu.