O vítězi tentokrát nerozhodoval tuhý vyrovnaný boj, ale už první třetina, možná už první minuty hry. Když totiž Šafránek nachytal ve třetí minutě obránce i gólmana Nymburka na švestkách, dostal se Kolín do vedení. A když pak sudí potrestal dva fauly Nymburka a Kozlové oba přetavili v gól, vedli už 3:0! A to je v derby vždy pořádný direkt.

V první přesilovce Mejzr stečoval do brány Skokanův puk od modré. V té druhé Šafránek tečoval Jankovského střelu z kruhů. Exkolínský gólman Jaroslav Brázdil se tak v brance moc neohřál a po osmnácti minutách odešel střídat.

Ani jeho kolega Roman Matoušek ale gólu ušetřen nebyl. Kozlové s ním sice počkali do osmadvacáté minuty, ale dali ho a po nádherné akci. V přečíslení dva na jednoho Mejzr přesně načasoval přihrávku na Zumra, který kličkou do bekhendu nedal brankáři šanci – 4:0.

Od Kolína to ale bylo vše. Pak totiž Kolínští polevili, dostali se pod tlak a i inkasovali. A znovu pak deset minut před koncem, když hosté proměnili také svou početní výhodu – 4:2.

Svěřenci trenéra Bičiště měli do konce zápasu ještě deset minut na to Kolín ještě potrápit, ale další nabídnutou přesilovku už neproměnili a nakonec se na nijak extra velký odpor nezmohli a zápas výsledkem 4:2 i skončil.

,,Za rozhodnutého zápasu jsme předvedli pár nedůsledností a hosty jsme dostali do zápasu. Nejsme v dobrém psychickém stavu, takže někteří mladí hráči podle toho pak i hráli a hosté nás v některých fázích i přetlačili. Přesto jsme si pohlídali výsledek a zaslouženě jsme vyhráli," oddechl si po derby kolínský kormidelník Václav Rác, že tentokrát polevení jeho tým nestálo body, jako tomu letos bylo v několika jiných zápasech.

Hostující trenér litoval toho, že se jeho týmu nepodařilo zápas více zdramatizovat. ,,Když bychom za stavu čtyři dva třeba využili přesilovku, padl ještě třetí gól, tak by se soupeř mohl klepat o výsledek. Ale nepodařilo se a soupeř zaslouženě vyhrál," konstatoval nymburský trenér Pavel Bičiště.

Rozsáhlé pozápasové ohlasy obou trenérů čtěte v zítřejším vydání tištěného Nymburského deníku. V některém z dalších vydání se pak dočtete, jak viděli souboj otec a syn Kadlecové, a co na své nevydařené vystoupení říkal gólman Nymburka Jaroslav Brázdil, který chytal ještě v minulé sezoně právě za Kolín.