V pětašedesáti minutách hry padly pouze dvě branky a obě hned na začátku utkání. „Věděli jsme, že soupeř je silný na puku a má ve svém týmu řadu zkušených hráčů. Produktivita naší střelby byla špatná. Pořád jsme hráli v rozích kluziště a gólmana jsme ohrozili jen minimálně," komentoval po zápase výkon svých svěřenců domácí trenér Pavel Bičiště.

V zápase bylo opět hodně  vyloučených, rozhodčí udělil na obou stranách osm dvouminutových trestů. „Dvakrát jsme hráli ve třech a dvakrát jsme se ubránili," chválil svůj tým Bičiště. V utkání dominovaly obrany a do vyložených šancí se hráči obou mužstev prakticky nedostávali. „Ve hře dopředu jsme nehráli dobře. Mluvili jsme o tom, že se musíme tlačit do střel, ale vůbec nám to nešlo," měl jasno domácí kouč.

Nymburku chyběla v sestavě dvě jména, jednotlivé formace tak nastoupily opět v trochu pozměněném složení. „Šefl dostal na tréninku ránu pukem a Šimek má virózu, oba by měli být do příštího zápasu fit," věří Bičiště.

Podruhé za sebou tedy skončilo utkání nerozhodně a musely rozhodnout nájezdy. „Dali jsme příležitost stejným hráčům, jako v Kolíně, kde jsme nájezdy vyhráli," řekl domácí kouč. Z Kolína úspěšný Martinec a Velechovský však tentokrát neuspěli. Jonáš sice poprvé dal, ale napodruhé už ne. Brněnský Sedláček se nemýlil ani napodruhé, a tak se z bodu navíc radovali hosté.

Jakub Marvan