Nymburk opustil modrožlutou kombinaci dresů a nastoupil ve zcela nových trikotech. „Báli jsme se, aby nám to nedělalo problémy. Přece jen poslední léta jsme stále hráli v modrých či žlutých dresech," narážel po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště na změnu barvy dresů.

Evidentně ale změna barvy nymburským nevadila. „Dostali jsme se do rychlého vedení, jenže pak jsme se dopustili dvou chyb a domácí nás za to potrestali," komentoval začátek zápasu Bičiště, který po třetí inkasované brance vystřídal Brázdila Matouškem. „Musel jsem něco v týmu změnit a dát mu nový impulz. Obránci moc při gólech Brázdilovi nepomohli," vysvětloval svůj krok trenér.

Jablonečtí šli dokonce do vedení 4:2, ale pak třikrát za sebou inkasovali a Nymburk zcela otočil vývoj skóre. „Domácí si už mysleli, že mají vítězství v kapse. Stále hráli otevřený hokej a nám se to podařilo během chvilky otočit," radoval se nymburský kormidelník.

V závěrečné třetině Nymburk vítězství uhájil, ale bylo to s velkými nervy. „Byli jsme strašně moc vylučovaní. Třetí třetinu jsme hráli snad pořád v oslabení. Nakonec jsme ale zvládli všechny přesilovky ubránit," oddechl si Bičiště, který po zápase již s radostí zlehčoval nečistou hru svých svěřenců. „V zápase jsme si aspoň natrénovali hru v oslabení," řekl s úsměvem. „Jablonec byl těžký soupeř a jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Klíčovým okamžikem zápasu byla ztráta dvoubrankového vedení, které si domácí nedokázali pohlídat," uvedl na závěr svého hodnocení Bičiště.

Jakub Marvan