Nymburk nastoupil do zápasu doplněn o pětici juniorů z Boleslavi a trenér Bičiště začal utkání na čtyři lajny. „Věděli jsme, že Kolín s Pelhřimovem prohrály, takže jsme chtěli vyhrát za tři body a dotáhnout se zpět na čtvrtou příčku," řekl po utkání trenér domácího celku Pavel Bičiště. „Měl jsem k dispozici devatenáct hráčů a na soupeře jsme chtěli hned o začátku vlítnout tak, abychom se dostali do vedení, které bychom si drželi," prohlásil nymburský trenér.

Nymburk se sice do vedení dostal, hostům se ale podařilo vyrovnat a v závěru první třetiny šli v přesilovce do vedení. „Měli jsme hodně hráčů, a tak jsem si hned po vyloučení myslel, že nám to příliš vadit nebude. Po skončení zápasu ale musím přiznat, že nás toto vyloučení hodně rozhodilo a poznamenalo. Změnil se rytmus střídání a musely se přeházet útoky," konstatoval trenér Bičiště.

Nymburku se přesto podařilo ve druhé třetině vyrovnat a navíc další šance zůstaly nevyužity. „To byl náš druhý problém. Nevyužili jsme nabídnuté šance," litoval nymburský kouč.

Po čtyřiceti minutách hry tak svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 2:2. Ve třetí části však domácí dvakrát inkasovali a z vítězství se nakonec radovali hosté. „Soupeř zápas odbojoval v plné parádě. Představoval bych si, abychom i my venku podávali takové výkony, jako Budějovice u nás. Musím říct, že Budějovice zaslouženě vyhrály," řekl na závěr nymburský kormidelník.

JAKUB MARVAN