„Byla to katastrofa," ulevil si krátce po skončení zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Do zápasu jsme jako domácí tým chtěli vlétnout. Sice jsme vedli dva nula, ale najednou to bylo dva dva. Náš herní projev nebyl dobrý, jen jsme to tak odklouzali. Někteří hráči makali, někteří si chtěli jen tak zahrát. Takhle ale hrát nejde," měl jasno kouč Bičiště.

Do poslední části přesto Nymburk vstupoval s jednobrankovým vedením, o něj  ovšem v závěrečné části přišel. „Udělali jsme zbytečné fauly. Byly to standardní situace, které soupeř využil," hledal příčinu porážky kormidelník nymburské střídačky. „I v situacích pět na pět jsme soupeři nabízeli situace dva na jednoho, tři na dva. Naše obrana opět hořela. Byly jsme všude pozdě. Trénovali jsme určitý systém hry, který jsme ovšem v zápase neplnili a dopadlo to tak, jak to dopadlo," pokračoval zklamaně Bičiště. „Soupeř zaslouženě vyhrál a odvezl si z venku tři body," pochválil hostující kouč.

Nymburk inkasoval tři ze šesti branek v oslabení, z čehož je evidentní, že doplatil tak na nedisciplinovanost ve hře. „Do poslední dvacetiminutovky jsme šli ve vedení 4:3. Mužstvo už by mělo myslet na obranu, nahazovat puky do útočné třetiny a snažit se tam udržet. A samozřejmě nedělat fauly," uvědomoval si trenér Bičiště.

Jenže to se nedělo. Kulich se chtěl prát a Sedlák ve středním pásmu rukou chytil protihráče. „Takový zkušený hráč by se měl prezentovat trochu jinak, než zbytečným faulem, po kterém jsme inkasovali," nebral si servítky trenér.

Ve středu zamíří Nymburk k prvnímu venkovnímu zápasu do Milevska a v sestavě se dají očekávat změny. „Oslovíme hráče z juniorky Pardubic. Pokud jich bude k dispozici všech pět, pojedou všichni. Naopak někteří hráči dostanou volno," prozradil kouč nymburského týmu.

Cíl v Milevsku je jasný. „Musíme hrát na obranu. Mít vzadu tři hráče. I při útočení musíme myslet na obranu. Nesmíme faulovat, abychom neinkasovali branky v oslabení. Vždyť Pelhřimov nám dal polovinu svých branek v přesilovce," dodal Bičiště na závěr.

Jakub Marvan