Ve třetím zápase, hraném opět na ledě Nymburka se svěřenci trenéra Pavla Bičiště dostali vůbec poprvé do vedení, když skóre zápasu otevřel dorážkou Eis. Jenže to byla jediná branka, kterou domácí dokázali v úvodní části vstřelit a navíc hosté na ni ještě do první přestávky dokázali odpovědět.

Na zkušený tým soupeře jsme 
zbraň nenašli
„Chtěli jsme se o to ještě poprat a prodloužit sérii, ale soupeř má tým složený ze zkušených hráčů a hlídal si dobře střední pásmo,“ komentoval hru jindřichohradeckých domácí trenér Pavel Bičiště.

Nymburk nehrál play off ve zcela optimální sestavě. Zranil se Šimek a z Benátek přijel pomoct jen jednou Kouřil. „Na podzim jsme s hráli asi šest zápasů za sebou na čtyři velmi kvalitní lajny. Těšili jsme se na play off, že budeme mít kvalitní mančaft. Bohužel v play off jsme všechny tři zápasy odehráli na patnáct šestnáct lidí. To nás stálo hodně sil,“ hledal příčiny neúspěchu Bičiště.

„Ve středu jsme dojeli na fyzičku a na to, že už jsme neměli sílu. Už nebylo z čeho brát,“ věděl domácí kouč. „Motivace v kabině byla, ale prostě to už nešlo,“ hlesl Bičiště.

Nymburk nezačal zápas vůbec špatně. Dostal se do vedení a přestože soupeř vyrovnal, v první třetině jej evidentně převyšoval. „To ale bylo jen dvacet minut. Zápas trvá minut šedesát. Od stavu jedna dva už soupeř kontroloval hru.“ Bičiště zamíchal ve třetí třetině se sestavou, ale domácím to nepomohlo. Hosté využili dvě přesilovky a bylo prakticky rozhodnuto. Nymburk stačil v závěru díky Martincově trefě jen snížit.

Hráčům nic vyčítat nemůžu
„Chtěl jsem to ještě trochu oživit, ale na hráčích už bylo vidět, že už jim to nebruslí. Dělali jsme chyby. Už to nemělo šťávu. Takhle se play off doma nehraje. Hráčům to ale vyčítat nebudu. Sezona byla pro nás výborná. Vůbec jsme nepomýšleli na to, že bychom mohli skončit po základní části na čtvrtém místě. Oproti loňsku nám odešlo několik hráčů a my jsme opět museli do týmu zabudovat nové hokejisty. Máme tu hodně domácích hráčů a na tom je třeba stavět. Play off je buď a nebo. Samozřejmě, že jsme chtěli jít dál, ale prostě to nevyšlo,“ řekl po utkání smutně domácí kouč Pavel Bičiště.

Jakub Marvan