První utkání čtvrtfinálové série hrané na tři vítězné mače se hraje na nymburském zimním stadionu v sobotu od 17 hodin. V pondělí se hraje u soupeře.

Fanoušci už jsou na vrchol sezóny řádně nažhaveni. „Škoda, že nebude hned Kolín, ale myslím, že si s nimi ještě v této sezóně můžeme zahrát. Nejdřív je ale potřeba vyřadit Jindřichův Hradec, což se stane ve čtyřech zápasech,“ tipuje Viktor, skalní fanda modrožlutých barev Nymburka.

Ne každý je však takovým optimistou. „Pravdou je, že na konci ledna jsme tam dostali dvanáct gólů. Ale tohle je jiná soutěž a Nymburk vyhecované zápasy proti silným soupeřům hrát umí,“ ví Radka.

Na stadionu nebude tak bouřlivá atmosféra, jako by byla při utkání s Kolínem, ale i tak domácí trenér spoléhá na podporu fanoušků. „Určitě na to spoléháme. Doma se nám docela dařilo, občas bylo slyšet z tribun i zatleskání. To klukům pomůže,“ uvedl před prvním mačem nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Jeho tým si hodně přál narazit na rivala z Kolína a dělal pro to maximum v posledním utkání v Trutnově. „Škoda, nevyšlo to,“ lituje Bičiště. „Ale zápas to byl dobrý, měli jsme to slibně rozehrané. Mohlo přijít tisíc lidí, takhle to bude méně,“ uvědomuje si šéf nymburské střídačky.

Nymburk už ale splnil cíl. Do play off postoupil ze čtvrtého místa. A to není špatná vizitka. „Cíl je splněný, ani jsme to nečekali. Je to lepší a lepší a my chceme nyní dojít co nejdál,“ burcuje své svěřence Bičiště.

Bilance vzájemných zápasů obou soupeřů ze základní části je vzácně vyrovnaná 2:2. Každý z týmů vyhrál na svém ledě. Výhodou pro Nymburk tedy může být fakt, že může hrát rozhodující zápas na svém ledě. „To je samozřejmě jedna věc. A ta druhá je to, že jsme u nich jednou těsně prohráli, až do konce se báli o výsledek. Ale nevyšel nám závěr. A doma jsme je pak přejeli,“ řekl nymburský trenér Pavel Bičiště.

Jenže strašit ho může také hrozivý debakl 1:12, který jeho mužstvo na jihu Čech na konci ledna utrpělo. „Na to už se ani nekoukám. Měli jsme obrovskou marodku, jelo nás tam jedenáct. Bylo to pro nás hodně těžké, tak to prostě nešlo,“ udělal za nepovedeným utkáním tlustou čáru kouč Nymburka.

Bičiště však svému týmu na sto procent věří. „Soupeř už má trochu starší mužstvo. I když zkušení hráči do týmu patří. My máme ale mladý tým, měli bychom být rychlejší,“ přemýšlí nahlas trenér. „Oni nemají kde brát mladé hráče. My jsme si vychovali dobrou mládež a máme své hráče, to u soupeře neplatí,“ uvedl Bičiště.

Takže chlapci, je třeba zapomenout na Kolín a vrhnout se ze všech sil na Jihočechy.

JAK SE HRAJE

Mužstva umístěná po 1. části ve skupinách na 1. – 8. místě sehrají tři kola (čtvrtfinále, semifinále a finále) play off (1-8, 2-7, 3-6 a 4-5), a to vždy na tři vítězství s tím, že první, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného mužstva po 1. části soutěže a druhé a případně čtvrté utkání u mužstva umístěného hůře. Vítěz finále se stává vítězem příslušné skupiny a postupuje do baráže I. ligy ČR

DVOJICE PLAY OFF

Hodonín – Břeclav
Technika Brno – Žďár n. S.
Trutnov – Kolín
Nymburk – Jindřichův Hradec

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

28. 9. Nymburk – J. Hradec 7:4
2. 11. J. Hradec – Nymburk 5:4
14. 12. Nymburk – J. Hradec 6:2
25. 1. J. Hradec – Nymburk 12:1

TERMÍNY PLAY OFF

1. kolo (čtvrtfinále)
18., 20., 22., 24., 26. února

2. kolo (semifinále)
28. února, 1., 3., 5., 7. března

3. kolo (finále)
9., 11., 13., 15., 17. března

VLADIMÍR MALINOVSKÝ, MIROSLAV S. JILEMNICKÝ