Někteří fanoušci se však jako hosté opravdu nezachovali 
a porážku 2:5 neunesli. Právě oni způsobili na ledě zmíněný nepořádek a vyvolali tak negativní reakci nejen u domácích fanoušků, ale také nymburských hráčů, kteří si s nimi situaci slovně vyříkávali. Chování chuligánů však zřejmě zůstane nepotrestáno.

Policisté monitorovali pouze dění před stadionem. „Přímo na stadionu měla pořádek zajišťovat pořadatelská služba. Venku jsme monitorovali skupinku zhruba třiceti fanoušků, kteří skandovali, ale protiprávního jednání se nedopustili,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Podle prezidenta nymburského hokejového klubu Tomáše Netíka se nic vážného nestalo a žádné škody nevznikly. Proto se případ dále nebude řešit. „Bohužel se našlo pár idiotů, kteří už přijeli opilí a takto se chovali. Pokud bychom se měli s Kolínem potkat v play off, pak budeme situaci kolem pořadatelské služby muset řešit,“ uvedl Netík s tím, že na druhou stranu zápasy s Kolínem jsou jediná utkání v sezóně, kdy přijde na hokej velká návštěva.

Skutečně, v Nymburce byl 
v neděli večer „plný dům“. Také na hráčích byla patrná motivace, u domácích dvojnásobná. Až do neděle totiž v letošní sezóně nezískali s Kolínem ani bod, na začátku sezóny dokonce utrpěli na jejich ledě ostudnou porážku 0:8.

Pamětníci vzpomínají, že před několika sezónami byl problém s diváky opačný. Totiž v Kolíně řádila skupinka nymburských chuligánů. Ani tehdy však jejich řádění nemělo vážné následky.